Svátek má: Ludmila

Zprávy

Velikost textu:

Afrigatenews: Libye neuviděla svůj nový úsvit!

Afrigatenews: Libye neuviděla svůj nový úsvit!

Osm let poté, co byl v Libyi svrhnut režim Muammara Kaddáfího, země stále nevidí svůj nový úsvit, napsal Afrigatenews.

Libye v chaosu a zmaru
24. února 2019 - 10:10

Revolucionáři obviňovali Kaddáfího za to, že nevytvořil stát a fungující instituce, ale ve skutečnosti sami zničili všechny prvky libyjské státnosti, napsaly noviny.

Osm let po svržení režimu Kaddáfí Libye stále nevidí svůj nový úsvit. Podle Afrigatenews se předpokládalo, že to, co se stalo, připraví půdu pro dosažení nejlepších výsledků, s přihlédnutím k dostupným materiálním zdrojům a tisícům odborníků z humanitních a aplikovaných věd, ale bohužel to bylo a zůstává noční můrou.
 
Ti, kteří zrušili režim, obviňovali Kaddáfího za to, že za celou svoji vládu nevytvářel stát a fungující instituce. Nicméně, oni sami zničili všechny prvky libyjské státnosti. Odvětvová ministerstva, která se podílejí na poskytování sociálních dávek, již neexistují, z nich zůstávají jen cedule a hromady odpadků na náměstí a na silnicích svědčích o lhostejnosti úředníků vůči společnosti. To vyvolává epidemie na pozadí zchátralých institucí ve zdravotnictví.


Pokud jde o sektor vzdělávání, budovy jsou v žalostném stavu a při vytváření učebních plánů jsou historická fakta falšována, aby je zakotvily v myslích mladých lidí. Navíc učebnice přicházejí pozdě a nikdo je nepotřebuje.
 
Ústava, která upravuje vztah mezi hlavou státu a společností nebo tzv. Společenskou smlouvou, světlo neuviděla. Ministerstvo vnitra podle těch, kdo jej vedou, nebylo schopno přijmout nejjednodušší kroky v zájmu občana, pro kterého byla tato revoluce uskutečněna.

Revolucionáři se v den vzpomínky na zničení země, její lid v exilu a zbaven svého majetku, jakož i selhání ozbrojených sil, které předtím zajišťovaly bezpečnost státu, proměnili na nežádoucí subjekty, protože si lidé uvědomili, že jejich aktivity jsou kriminální.
 
„Prohlašují, že cíle 17. února nebyly dosaženy a usilují o jejich dosažení všemi prostředky. Podle nich revoluce pokračuje, ale je to nepochybně patetické a bezohledné, jako smrtící tanec, pokus o něco změnit v očekávání nevyhnutelného konce," uzavřel depresivně autor materiálu.

(kou, prvnizpravy.cz, afrigatenews.net, foto: arch.)