Svátek má: Bartoloměj

Zprávy

Velikost textu:

Tymošenková: Porošenko posílá na mé akce provokatéry z SBU

Tymošenková: Porošenko posílá na mé akce provokatéry z SBU

Julia Tymošenková, kandidátka na post ukrajinského prezidenta, uvedla na svém facebooku, že její akce provázejí provokace bezpečnostní služby SBU.

Julija Tymošenková na setkání se svými voliči
10. února 2019 - 10:15

Podle Tymošenkové incidenty přímo souvisí s provokací ve městě Bila Cerkva, když neznámí útočníci hodili sedm kouřových bomb do davu během mé řeči k voličům.

„Prezident Porošenko se nechce vyrovnat s tím, že mé akce navštěvují tisíce lidí po celé zemi. Přicházejí, aby slyšeli pravdu o tom, co se děje v zemi,“ napsala na facebooku Julia Tymošenková a pokračovala.

Orgány SBU uspořádaly novou provokaci během podobné akce v Kyjevě.

Naše shromáždění v Podilu (městská čtvrť v Kyjevě - pozn.redakce) proběhlo klidně, konstruktivně, bez jakýchkoli excesů a skandálů. Na 10 000 lidí se shromáždilo v otevřeném prostoru, na Kontraktově náměstí. Každý, kdo přišel a chtěl mluvit, tak mohl bez jakýchkoliv překážek.

Na konci setkání s občany jsem se dozvěděla, že před začátkem akce policie zadržela několik lidí. Policie je použila jako provokatéry se zbraněmi a radikalizovala situaci na policejní stanici.

Nyní se naše akce - setkání s občany Kyjeva - snaží policie uměle propojit s aktivisty, provokatéry.


Jsem přesvědčena, že to, co se nyní děje, je další zvláštní operace SBU, která je organizována na přímý rozkaz  Petra Porošenka. A použité metody naznačují, že k udržení své moci je připraven použít jakékoliv trestné činy a radikální kroky.

„Žádám vás, abyste analyzovali všechny informace a pochopili, že úřady úmyslně aranžují tyto skandály a provokace. Pokoj a rozum, přátelé. Všechno bude v pořádku!,“ končí příspěvek Julia Tymošenková.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)