Svátek má: Valdemar

Profily

Profil autora

Jaroslav Salivar

Jaroslav Salivar

politik, bezpečnostní expert
Ing. Jaroslav Salivar  (* 17. 5. 1967)     

Absolvent Vysoké školy Báňské (dnes Technická univerzita Ostrava) v oboru technika požární ochrany a bezpečnost průmyslu. V oblasti požární ochrany profesionálně působil od roku 1986. Od roku 1996 je členem ODS. Mezi roky 1997-2000 byl přednostou Okresního úřadu Rokycany. V období let 2001-2006 zastával funkci krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Od roku 2006 působil na ministerstvu vnitra jako náměstek ministra pro vnitřní bezpečnost a 1. náměstek ministra. Byl místopředsedou Rady vlády pro bezpečnost silničního provozu, výkonným místopředsedou Výboru pro civilní nouzové plánování Bezpečnostní rady státu, Republikového výboru pro prevenci kriminality, Meziresortní komise pro boj s extremismem, rasismem a xenofobií, členem Rady vlády ČR pro lidská práva, Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity, Rady vlády pro zdraví a životní prostředí a řady dalších vládních a meziresortních komisí.

Je náměstkem starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a předsedou správní rady ZPMV. Je spoluautorem reformy Policie a řady právních předpisů, studií a analýz z oblasti vnitřní bezpečnosti - policie, požární ochrany, krizového řízení, ochrany obyvatel a zpravodajských služeb.

Jaroslav Salivar je ředitelem Centra bezpečnostních studií CEVRO Institutu a specializuje se na oblast vnitřní bezpečnosti, azylové a migrační politiky a bezpečnostních sborů.

  Všechny články autora