Svátek má: Nikola

Komentáře

Alexander Černý

poslanec PSP ČR (KSČM)

Jiný metr občanovi, jiný Sobotkovi

Jak jsme se včera dozvěděli, ČSSD Zdeňku Altnerovi nezaplatí 338 milionů korun a bude čekat na rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pokud toto říkají řadoví členové této vládní strany, můžeme si říci, že jsou patrně neznalí zákonů. Pokud tato slova vyřkne premiér Sobotka, zdá se mi, že je něco špatného ve vnímání práv a povinností, které vyplývají ze zákonů České republiky. Rozhodně nepostupuje ČSSD podle platných zákonů

Každý z našich občanů, pokud se dostane do obdobné, byť v menším finančním měřítku, nezáviděníhodné situace, musí plnit dle soudního rozsudku své povinnosti. Zřejmě však prominenti mají jiná pravidla. Altner vyhrál soudní spor v roce 2000, a to za předsedy ČSSD Miloše Zemana. Pak následovali další, kteří vedli tuto stranu: Špidla, Gross, Paroubek, Sobotka. Ani jeden z nich nepovažoval za nutné splnit podepsanou smlouvu a tím dostát závazkům, které podepsal ve smlouvě někdejší předseda Zeman. A tak se nezbývá, než zeptat: Je Sobotkův příklad novou metodou, jak mají občané postupovat v rámci prohraných soudních sporů, nebo bude vládní strana nadále hřímat o čestnosti, poctivosti a sama se chovat úplně jinak?

Dnešní justice se snaží rozhodovat spravedlivě, a tak by toto rozhodnutí měla přijmout i sociální demokracie.

Alexander Černý