Svátek má: Nikola

Komentáře

Alexander Černý

poslanec PSP ČR (KSČM)

Plané sliby nám nepomohou

Prázdniny jsou v plném proudu a pomalu začínáme přemýšlet o tom, co nás čeká v dalších měsících.

Situace, která v současné době panuje u nás a ve světě, neskýtá příliš růžový pohled na okolní svět. V éteru se objevují více, či méně věrohodné kauzy týkající se politiků, policie či byznysu. Je třeba si vždy položit otázku, co je pravda a co lež nebo kdo z rozpoutání takovéto hysterie má prospěch.

Líbivá slova a sliby se lehce vyřknou, ale těžce naplňují. Jednou uprchlíky chceme, podruhé se zase postaví politik proti. Přísloví „kam vítr, tam plášť“ je případné právě v současné době. Naše strana volila pro krajské volby na své kandidátky představitele, kteří dlouhodobě svou prací dokazují, že měnit věci ve prospěch občanů lze. Převážně se však jedná o dlouhodobou a doslova mravenčí práci přinášející prospěch a zlepšení života ve městech i obcích. Pojďme se všichni oprostit od nenávisti, zášti a vzájemných „soutěží“ o pozice a právě v podzimní kampani používejme pouze fér hru. Jinak se totiž lehce může přihodit, že lidé začnou zcela opomíjet účast ve volbách, protože mnohdy nelze určit, který z politiků převlékne svůj kabát.

Jistě si ještě vzpomeneme na sliby levicové ČSSD ohledně restitucí. Jen se však objevila vize vládních křesel, pánové změnili názor a dočkali jsme se restitucí v plném rozsahu. Bez uzardění a pocitu zodpovědnosti vyměnili svoje vize a jen málokdo z nás dokáže pochopit, jak v průběhu několika měsíců může člověk změnit svůj názor o sto procent.

Možná vám přijde, že program KSČM pro krajské volby je příliš obyčejný. O to více je však pro lidi pochopitelný a hlavně splnitelný. To je největší devíza, kterou máme.

Alexander Černý