Tomio Okamura: SPD nebude odpovídat podvodníkům z Transparency International

KOMENTÁŘ

Transparency International (TI) chce podle kritérií "dobré praxe” hodnotit transparentnost financování předvolební kampaně vybraných politických stran a politických hnutí v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu a určila termín pro odpovědi na zaslaný dotazník do 1.září.

2. září 2017 - 07:00
Naše hnutí SPD nebude a ani nemůže spolupracovat se spolkem, který se živí v podstatě vydíráním, manipulacemi nebo přímo lhaním.
 
"Dobrou praxi" TI známe z vlastní praxe. Když jsme TI před lety upozornili na dluhy firem premiéra Mirka Topolánka, které zaplatil stát, přesněji daňoví poplatníci, Transparency se odmítla kauze věnovat kvůli dobrým vztahům s vládou Mirka Topolánka. Důvodem byl zřejmě smír s vládou kvůli dřívější kauze Transparency International, která zneužila část peněz, které v roce 2001 vyinkasovala od vlády Miloše Zemana na pořádání protikorupčního fóra, tím, že je včas nevrátila do státní kasy. Za to měla zaplatit pokutu jeden a půl milionu korun. Aby se TI vyhnula pokutě, organizace se změnila z občanského sdružení ve veřejně prospěšnou společnost - tedy v jinou firmu, čímž zopakovala tradiční trik českých tunelářů.
 
Absurdní na kauze je, že ředitel TI Michal Burian z rozpočtu organizace, určeného na uspořádání státem dotované protikorupční konference, a tedy potažmo i ze státních peněz, dohazoval zakázky své vlastní firmě, ačkoli k zajištění konference byla v řádném výběrovém řízení vybrána jiná firma.
 
Kvůli správnosti vyúčtování překlenovací půjčky od vlády Miloše Zemana ve výši 30 milionů korun šetřila českou pobočku Transparency International policie. Navíc Transparency nezaplatila penále za zadrženou státní dotaci ve výši jednoho a půl miliónu korun.
 
Dalším skandálem TI je její hodnocení prezidentské kampaně v roce 2013, kdy Transparency International označila za nejtransparentnější a nejdůvěryhodnější kampaň pana Jana Fischera, který přitom vedl nelegální kampaň ve státní firmě, nechal si posílat desítky milionů na účet od jednotlivých miliardářů, dostával slevy v médiích a banky mu odpouštěly poplatky za příchozí platby a ještě po volbách splácel dost netransparentní dluhy. Po volbách se veřejně ukázalo, že Jan Fischer měl kampaň naopak nejméně transparentní.
 
Přitom, za nejméně transparentní tehdy označila TI kampaň Tomia Okamury, který přitom žádnou kampaň nevedl, jelikož ani nebyl do volby připuštěn. Tomio Okamura neměl ani žádnou tištěnou ani letákovou kampaň a vedl si transparentní účet, na který mu nepřispěli žádní miliardáři, ale pouze veřejnost v tisícovkách.
Důvod, proč skončil poslední? Byl to exemplární trest za to, že odmítl s TI spolupracovat a odpovídat na jejich otázky.
 
Transparency International zcela prokazatelně manipuluje veřejným míněním falešnými informacemi, v nichž protěžuje své chráněnce a naopak lživě očerňuje jejich konkurenty.
 
Česká Transparency International (TI) je prolhaný spolek, který je živený z části veřejnými zakázkami a z veřejných peněz.
 
Se spolkem, který se živí v podstatě vydíráním, manipulacemi nebo přímo lhaním, nehodláme, ani nemůžeme nikdy spolupracovat.
 
Všechny údaje o financování našeho hnutí zveřejňujeme podle zákona, přičemž údaje, které požaduje TI, jsou veřejně dohledatelné - navíc v praxi absolutně nevypovídají o průhlednosti financování. To, co například jiné strany mají za velké peníze  - akce, soukromé plochy na bannery, práce grafiků atd. máme my z velké části zdarma, díky nadšení našich členů a sympatizantů. Vše řádně registrujeme dle zákona.
 
Naopak nemáme podporu mainstreamových médií, kterým na rozdíl od jiných stran ve velkém nezadáváme reklamu, ať už soukromou, tak ani státních firem řízených vládními stranami či jejich stranickými vysloužilci.

Tomio Okamura


Anketa

Který z premiérů podle Vás hájí více národní zájmy své země?