Svátek má: Nikola

Komentáře

Alexander Černý

poslanec PSP ČR (KSČM)

Utajené drony

V posledních dnech se objevila zpráva, že u nás leží již pár měsíců žádost americké armády o povolení pro přelety bezpilotních letadel, které se mohou rovnat velikostí s dopravními letouny.

Představitelé České republiky zřejmě nepovažují za nutné informovat veřejnost o takovýchto nápadech. Teď se ozvalo ministerstvo dopravy, které, jak jeho mluvčí říká, dělá vše pro to, aby se vojenské drony USA mohly pohybovat nad územím naší republiky. Prý zatím jednají o tom, aby vše bylo v souladu s našimi zákony a vysokou mírou bezpečnosti.

Patrně naše vládní elity příliš nevzrušuje, že drony Global Hawk jsou nositeli špionážní techniky, která mimo zajištění fotografií umí i mnoho dalších, pro Američany vítaných, činností. Například monitorování telefonických hovorů, atd. Němci již tuto žádost řešili. Měli s tím opravdu velký problém.  A tak, pokud se tyto “letouny“ objeví, musí mít nad Německem vypnuté všechny přístroje, aby nemohly monitorovat situaci.

USA se zřejmě zcela milně domnívají, že veškeré problémy vytváří Rusko. Náš stát je svobodnou zemí, ale v tomto případě mnohým z nás připadá, že jsme pouhým pohůnkem USA, potažmo NATO.

Alexander Černý