Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Erik Best: Kdo viděl Kellnera? Málo Čechů ale teď i Zeman

Erik Best: Kdo viděl Kellnera? Málo Čechů ale teď i Zeman

Jen málo Čechů někdy vidělo Petra Kellnera. Někteří pochybují, že vůbec existuje. Jiní netuší, jestli je Čech, Němec, anebo Rus, jestli je křesťan, žid, nebo ateista, jestli byl agentem STB....

Erik Best
2.listopad 2014 - 01:10

Jestli byl agentem STB, agentem KGB, anebo vekslákem (nebo snad všemi třemi), jestli řídil Václava Klause, anebo Klaus jeho (či ani jedno), jestli byl jeho otec číšníkem, nebo šéfoval kanceláři RVHP v Moskvě. Píše ve  své glose americký novinář Erik Best.

Jen málokomu je známo, že před pár lety málem zemřel na rakovinu prostaty. O Kellnerovi se ví nejspíš méně než o komkoli jiném na světě, kdo má v určité společnosti tak dominantní úlohu.

Schwarzenberg: Prezident jiné evropské země by odstoupil

Nyní se ale Kellnerovy záležitosti více dostávají na veřejnost. Ochrana, které se těšil od českého tisku, slábne. Otevřeně se diskutuje o tom, jestli se úmyslně snaží vzít na hůl menšinové akcionáře O2 CR, a jeho vliv na Miloše Zemana je evidentní každému, kdo se chce dívat. Skutečnou otázkou potom je, jestli Kellnerovi náhlá mediální expozice vadí, nebo jestli je to součástí jeho ďábelského plánu.

Pověst Petra Kellnera trpí kvůli 25 miliardám Kč, které si chce vypůjčit od O2 CR. Nebo je půjčka pouze prostředkem, jak snížit cenu zbylého podílu společnosti? Ať tak či onak, o Kellnerově způsobu obchodování to vypovídá skoro to samé.

(rp,prvnizpravy.cz,ErikBest,foto:arch.)