Svátek má: Nina

Politika

Velikost textu:

Zeman ke studentům: Očekávám provokativní a nepříjemné otázky

Zeman ke studentům: Očekávám provokativní a nepříjemné otázky

Druhé únorové úterý zavítal při své návštěvě Plzeňského kraje na besedu se studenty klatovských škol prezident Miloš Zeman, který komentoval reportáž ČT o tom, jak pedagové před besedou s ním rozdávali studentů předem napsané otázky.

Miloš Zeman, prezident České republiky
10.únor 2016 - 21:21

"Původně jsem si připravoval poněkud jiné téma pro stručné úvodní slovo. Tím tématem měla být politika jako druh řemesla. Něco mezi kaskadérem a pyrotechnikem, ale vzhledem k tomu, co se nedávno stalo na Střední vinařské škole ve Valticích, kde poprvé za pětadvacet let, co se pohybuju v politice, jsem najednou zjistil, že studenti mají v rukou lístečky s předepsanými otázkami, tak jsem své úvodní slovo změnil a chci vám citovat jeden výrok Juana Ramóna Jiméneze: „Dají-li vám linkovaný papír, pište napříč.“ ..., zahájil své vystoupení před studenty klatovských škol prezident Miloš Zeman.

Někdy mě za ty bonmoty lidé proklínají, tak Vám řeknu jeden ...
 

"Já jsem si z počátku myslel, že ti studenti mají trému, to se někdy stává starším spoluobčanům, že si doma svůj dotaz napíší na papírek, aby ho nezapomněli. Ale studenti ve vašem věku nejsou většinou sklerotičtí, jako my, starší lidé, a mají dostatek sebevědomí a samozřejmě i dostatek odvahy, aby dokázali klást otázky, které budou provokativní, které budou nepříjemné, ale které budou pocházet z jejich vlastní hlavy," řekla dál hlava státu.


Miloš Zeman prezident České republiky


"Protože pokud se už v tomto věku stanete manipulovanými bytostmi, které jsou voděni na drátkách jako loutka, tak už se toho nezbavíte do konce života. A právě proto bych si přál, aby naše diskuze byla tak říkajíc z hlavy a proto vám oznamuji, že poprvé v životě odmítnu odpovědět na jakoukoli otázku, kterou mi tazatel přečte z papíru," uzavřel svůj projev ke studentům prezident Miloš Zeman.

(ps, prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)