Svátek má: Alžběta

Politika

Velikost textu:

Německý tisk: Merkelová odchází s prázdnou, nic se jí nezdařilo

Německý tisk: Merkelová odchází s prázdnou, nic se jí nezdařilo

Angela Merkelová zdá se, že z morálního hlediska dělá všechno správně, ale v praxi německá migrační politika propadla, píše novinář Manfred Lahniet.

Angela Merkelová, německá kancléřka
26.leden 2016 - 18:01

Angela Merkelová je nečinná, zatímco Německo zažívá jedno z nejdůležitějších období ve své historii, poukazuje německý novinář Manfred Lahniet v článku pro Neue Rhein Zeitung. Obviňuje německou kancléřku z absence dialogu se vlastními lidmi o otázce uprchlíků.

„Proč tato chytrá žena nedělá nic v jednom z nejdůležitějších období v dějinách Německa?" ptá se německý novinář, přičemž upozorňuje na kompletní selhání migrační politiky vlády.

Německu dochází trpělivost, a Merkelové čas


Morální zásady brání Merkelové, aby posoudila skutečnou situaci v zemi, jejíž obyvatelstvo je znepokojeno nekontrolovaným tokem uprchlíků. „Merkelová odchází s prázdnou: zdá se, že z morálního hlediska dělá všechno správně, ale v praxi se ukázalo, že se jí nepodařilo nic," tvrdí Lahniet.

Po událostech v Kolíně nad Rýnem se obavy obyvatel pouze zvýšily,a vláda by měla brát velmi vážně, konstatoval novinář. „Merkelová musí prokázat, že budeme žít v bezpečí," uzavírá Lahniet a dodal, že trpělivost lidí v Německu na konci.

(kou, prvnizpravy.cz, derwestern.de, foto: arch.)