Svátek má: Vítězslav

Zprávy

Velikost textu:

Dostal Donald Trump varování od tajných služeb?

Dostal Donald Trump varování od tajných služeb?

Divadelní představení, které nám bylo předloženo, je nejen nepříjemné, ale především mimořádně zajímavé. Jednoduše, nezapadá do standardu nejen politiky říší, ale politiky obecně.

Donald Trum při zhasnutých světlech žertoval
21. července 2018 - 10:10

Základním principem politiky je chránit vůdce a úplné odstraňování  chyb, nehod a problémů. Pokud jde o Donalda Trumpa, jedná se o něco úplně opačného. Můžete se skutečně zajímat o to, zda prezident není vydírán svým "vlastním státem"?

To znamená, že může být vydírán administrativou,  zvláštními službami, silovými strukturami a všemi rozhodovacími úřady, jejichž spolupráce vede k tomu, že některé věci jsou nemožné, některé jsou obtížné a některé se dějí samy. Situace, kdy se americký prezident kaje za svá slova, která řekl na setkání s vůdcem jiné země - je unikátní Ještě větší fenoménem je, že mnozí státní funkcionáři ho nechtějí poslouchat, raději odejdou  a bývalí zaměstnanci včetně těch z administrativy vysloveně mluví  o velezradě a tudíž o obžalobě.  Mluvíme o zemi, kde vlajka, jablkový koláč a prezident jsou posvátné, v doslovném slova smyslu.

Během pokání, kdy Donald Trump obdivuje americké tajné služby a jejich práci, zhasla světla.  Normálně bychom tomu nevěnovali pozornost, ale Trump, odvolávající se na pravdu, viděl, že zhasnutí světla je výsledkem těchto faktorů. To je důvod, proč je to zajímavé, protože Trump často mluví o tom jak vnímá realitu. Jestliže vůbec prezident Spojených států, i když v žertu, připustil, že ho jeho zvláštní služby mohou veřejně ponižovat, tak to znamená , že na tom něco je.


Donald Trump při svém prezidentství  přerušil řadu zájmů. Americká organizace je založena na spojení se "státem". Bez vlivu elity na energetický sektor by nebylo možné tuto armádu udržet v ruce. Velká část společnosti je utlačována a to tak nemilosrdným způsobem, že si to ani nemůžeme představit. Kromě toho, od okamžiku, kdy byly vynalezeny elektronické čtečky všeho druhu, místní tisk zemřel, a to  formovalo veřejné mínění v USA, roli nyní převzaly velké internetové portály,  televize a rozhlas.

Zajímavé je, že někteří vlivní politici republikánské strany silně kritizovali svého prezidenta. Z našeho pohledu je extrémně obtížné zachytit kontext, protože neznáme postoj  k politickému a společenskému postavení místních úřadů na Capitol Hill. Jednoduše řečeno, lze to shrnout tak, že tito lidé mají obrovskou moc. Kromě toho jsou důležité vztahy, včetně, samozřejmě, lobbování. Každý z nich pracuje s personálem  ve Washingtonu i ve svých domovských státech. Mluvíme o velkém mechanismu, aparátu.

Donald Trump byl ponižován na tiskové konferenci s Vladimírem Putinem svými americkými médii, dostal otázky týkajících se  vnitřních záležitostí. Navíc Trump nejednoznačně hodnotil  výkon vlastních speciálních služeb.

Z našeho pohledu si všimněme dvou věcí. Zaprvé, USA přestaly být monolitickou zemí ve vnější politice, ta již není jednoznačná. Zadruhé, a to je již v kontextu prohlášení Donalda Trumpa o Černé Hoře - neexistují žádné skutečné spojenecké záruky. Kromě toho existuje nepředvídatelnost velmi silných amerických speciálních služeb, a to bude mít důsledky pro celý svět, pokud bojují o vnitřní záležitosti na zahraniční  scéně. Dolary v krabicích od bot, to je to nejmenší v porovnání s tím, co nás může čekat ...

(rp,prvnizpravy.cz,obserwtorpolityczny,foto:arch.)