Svátek má: Zlata

Zprávy

Velikost textu:

Obviněný Hudeček a kampaň TOP 09 za magistrátní peníze

Obviněný Hudeček a kampaň TOP 09 za magistrátní peníze

Na obžalobu primátora hlavního města Prahy za TOP 09 Tomáše Hudečka v kauze neotevřeného výběrového řízení zareagoval Karel Schwarzenberg okamžitou obhajobou svého chráněnce.

Tomáš Hudeček, pražský primátor
25.červen 2014 - 23:00
 
Je to prý úspěšný pražský politik, který se rozhodně ničeho nekalého určitě nedopustil. Samozřejmě platí presumpce neviny, nicméně je opravdu Karel Schwarzenberg natolik seznámen s trestním spisem či je odborníkem na trestní právo, že činí okamžitě takové závěry? ptá se Miloslava Vostrá ve svém komentáři.

Vostrá: Proč chce Schwarzenberg Hudečka?

Fakticky zde dochází tedy k útoku na práci policie i státního zastupitelství. Protože se jedná o politika TOP 09, tak je vše určitě v pořádku a policie i státní zastupitelství jednají na „objednávku“. Je to v podstatě skandální vyjádření. Druhou věcí je také vyjádření, že je údajně primátor Hudeček prospěšný politik pro Prahu. Opravdu?

Čím kdy bylo jeho vedení Prahy prospěšné, se musíme nutně také ptát. Žádné reálné investice do dopravní infrastruktury či obecně rozvoje neproběhly, mnoho projektů se spíše zastavilo a problémy jako parkování či kriminalita a další zůstaly zkrátka neřešené. Těžko chápat, jaké jsou tedy opravdové důvody Karla Schwarzenberga pro podporu Tomáše Hudečka. Naopak doufejme, že dostane příležitost vyniknout někde jinde.

Reakce Karla Schwarzenberga na obžalobu primátora Hudečka

Je až příliš nápadné, že návrh na obžalobu pražských radních v kauze Opencard přišel jen dva dny před rozhodujícím jednáním pražského krajského výboru o složení kandidátek do komunálních voleb.

Je to očividná snaha očernit nejlepší zástupce, které v Praze máme.

Primátor Hudeček v této kauze podle našeho názoru postupuje správně a nadále má naši plnou podporu. Je nutné, aby ve své práci pokračoval, dodal ke kauze  Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09.

Primátor Hudeček by si měl kampaň „Víte, že“ zaplatit ze svého

Kampaň za magistrátní peníze

Kampaň primátora Hudečka (TOP 09), která se jmenuje „Víte, že“ a která má za veřejných 350 tisíc korun v době před podzimními volbami propagovat údajné úspěchy pražského magistrátu,  na tiskové konferenci zkritizoval pražský zastupitel za ČSSD Karel Březina. Podle sociálních demokratů si mají primátor Hudeček a TOP 09 tuto oslavnou předvolební kampaň platit ze svého. Pražští zastupitelé ČSSD také požadují, aby magistrát zveřejnil všechny faktury za reklamní a marketingové služby magistrátu za dobu, kdy je Tomáš Hudeček primátorem.

(rp,foto:arch.)