Svátek má: Michaela

Politika

Velikost textu:

Zatajení příčin pádu MH 17 bude neuvěřitelné svinstvo!

Zatajení příčin pádu MH 17 bude neuvěřitelné svinstvo!

Vlna patologických výlevů, které zaplavily svět poté, co se nad Ukrajinou 17.července zřítil let MH17 boeingu malajských aerolinií, nějak utichla.

Ilustrační foto
29.srpen 2014 - 16:06

Kanonáda soustředěné mediální palby pět minut po pádu letadla zaměřila svůj hledáček na proruské  separatisty, a potažmo Rusko. Z Vladimira Putina udělala média vraha a dodávala „detaily“ téměř minutu po minutě. A nyní?

"Rusové zašli příliš daleko. Je to mezinárodní zločin, jehož viníci by měli být souzeni v Haagu," prohlásil ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk. "Svět se musí dozvědět jména zločinců, svět musí znát země či přesněji zemi, která podporuje tyto bandity," zdůraznil 18. července. Ukrajinský prezident Petro Porošenko hovořil o „teroristickém činu“ („Máme družicové snímky z místa odkud byla vypálena raketa“ – 20. července). A doplnil americký prezident Barack Obama, který prohlásil, že letadlo bylo sestřeleno nad územím ovládaném separatisty, podporovaných Ruskem.

Následovala etapa „hodnověrných informací“ Bílého domu z You Tube, vyfabrikované rozhovory separatistů s ruskými důstojníky o sestřelení boeingu z dílny ukrajinské tajné služby SBU, které Česká televize nekonečně opakovala několik dnů a ani se za to neomluvila. Média nyní ohlušivě mlčí.

A vše bylo vše jasné. Ovšem bez jakéhokoliv důkazu.

Ruská strana, popírající svoji účast na masakru 298 lidí, reagovala sice poměrně racionálně, argumentačně dodala několik údajů a naznačila, že vinu nakonec mohla nést ukrajinská armáda. Ale ani její „důkazy“ nebyly dostatečné. Byť vnesly do polemiky přece jen jiný pohled, především nabourávající onen černobílý, že za to může Putin. Nicméně v propagandistické válce tahá za kratší prádelní šňůru.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov už 28 července trval na tom, aby vyšetřování tragédie se odehrávala transparentně pod žáštitou OSN. Marně. Naopak se přitvrdily sankce USA a EU vůči Rusku v přímé návaznosti na pád boeingu.

Na vyšetřování se podílejí čtyři země Ukrajina, Holandsko, Austrálie, Belgie. A přišla studená sprcha.

Tyto státy se dohodly na utajení všeho, co v průběhu vyšetřování zjistí.

O existenci této dohody se lidé dozvěděli na tiskové konferenci pořádané kanceláří ukrajinského generálního prokurátora Jurije Bojčenka. Ten sdělil, že celková informace bude (jednou a zda-li) vydána, ale pouze pokud dojde k souhlasu čili konsenzu všech zúčastněných stran. Signatáři dohody mají právo, aniž by to museli vysvětlovat, vetovat publikaci výsledků vyšetřování. To je neuvěřitelná příprava stejně tak neuvěřitelného svinstva! A média opět mlčí. Anebo mouřenín (tři stovky nevinných lidí) posloužil a mouřenín může jít?

Podivné chování Kyjeva ohledně havárie Boeingu na Ukrajině!

Rusko nechápe, proč Západ neprojevuje zájem o vyšetření příčin havárie malajsijského Boeingu na Ukrajině. Rozhovory s věží nebyly zveřejněny. Data z černých skříněk také. Vzniká dojem, že se Kyjev a jeho političtí partneři nepokoušejí zjistit, ale utajit viníky tragédie, uvedl portál stanice Hlas Ruska.

Nebyla ještě identifikována a pohřbena všechna těla zahynulých v katastrofě nad Donbasem, ale svět jakoby zapomněl na toto neštěstí. Toto téma chybí ve zprávách západních masmédií. Není posuzováno na zasedáních mezinárodních organizací. Nemáme odpověď na žádnou otázku, ale nikoho to neznepokojuje, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov: „Vzniká dojem, že všichni ostatní ztratili zájem o vyšetřování. Po prvních prudkých, téměř hysterických obviněních na adresu Ruska a domobranců nastalo ticho. V podstatě projevuje jenom Rusko zájem o tento nejvážnější problém.“

Takže je velmi nejisté, zda se lidé dozvědí, jak to bylo s pádem MH17 s 298 lidmi na palubě. A přitom lze dát aspoň v jedné věci opakovaně Jaceňukovi zapravdu: „Je to mezinárodní zločin, jehož viníci by měli být souzeni v Haagu. Svět se musí dozvědět jména zločinců, svět musí znát země či přesněji zemi, která podporuje tyto bandity."

(Jiří Kouda, prvnizpravy.cz, foto: arch.)