Svátek má: Sabina

Byznys

Velikost textu:

Poprava bezcenného dolaru přichází z východu!

Poprava bezcenného dolaru přichází z východu!

Dolar, pyšnící se honosným názvem rezervní světová měna, je čím dál více přirovnáván k virtuální finanční pyramidě, která dosáhla svého vrcholu.

Ilustrační foto
1.srpen 2014 - 16:06

Rusko a Čína spolu s dalšími zeměmi (Brazílie, Indie a Jižní Afrika) ve společenství BRICS pochopili, že se blíží jeho neodvratný pád a mají v plánu vytvořit novou rozvojovou banku rezervního fondu, jelikož nehodlají tuto podvodnou zlodějnu dále s Amerikou provozovat, komentuje ekonomickou situaci Petr Havlíček.

Havlíček: Poprava bezcenného dolaru přichází z východu!

Čína a Rusko spojily své úsilí ve snaze zbavit se bezcenného dolaru, jehož prostřednictvím předlužené USA vykořisťují celý svět.  Dluh USA vůči HDP již vystoupal na hranici 110%. Americký akciový index vzrostl za tři roky o 75%, ale americká ekonomika stále skomírá. Spekulace na burzách a akciích trvale rostou, ale firmám a hlavně lidem se lépe nevede, a to je zřejmý signál skutečnosti, že Amerika neustálým tiskem nekrytých peněz, a nafouknutou bublinou ve formě růstu cenných papírů, svůj ekonomický problém zcela jistě vyřešit nedokáže.

Rusko se na blížící kolaps dolaru už nyní připravuje poměrně masivním prodejem amerických dluhopisů. Stejné kroky zahájila i Čína a lze očekávat, že se k tomuto trendu brzy připojí i další jmenované země, neboť nebudou ochotny nést tíhu ztráty upadajícího dolaru.

Stále častěji se ze strany ekonomických autorit  ozývají názory spekulující dokonce i o tom, že se všemocné USA pokusí vyřešit problémy s dluhy a přehřátou ekonomikou historicky osvědčeným způsobem, a to válečným konfliktem. A pokud se ohlédneme do minulosti, je to právě Amerika, která svojí vojenskou agresivitou, opírající se o vykonstruovaná tvrzení, drtí postupně jeden stát za druhým.

Nad čím ale zůstává rozum stát, je mediální masáž cílená proti Rusku a především proti Putinovi, která nebere v potaz stále častější a zřetelnější informace o nevýhodných smlouvách těžařských amerických společností s Ukrajinou, které se chystají vysát nerostné bohatství z už tak chudé země.  Nikdo nemluví o destruktivních cílech USA zaměřených na politickou destabilizaci a následnou instalaci loutkové vlády, tak, jak se jim to podařilo v Iráku, Afghánistánu, nebo Libyi. Všechny tyto země Amerika zplundrovala a odstranila každého, kdo stál v cestě jejím bezohledným ekonomickým cílům, bez ohledu na obrovské ztráty na životech vojáků, civilistů, děti nevyjímaje. 

Nedělám si žádné iluze o Rusku a Putinovi, neboť se jedná o mocenskou strukturu, která, když jí to bude umožněno, svoji moc bez ohledů uplatní (historie je toho důkazem). Nicméně to, co se odehrává ze strany USA a potažmo i EU směrem k Ukrajině, je další nechutná a ostudná hra s válkou, která vede vždy k chudobě, nikdy k prosperitě. Opět se řinčí zbraněmi, stejně jako v dobách komunistické totality a politici se v médiích předhání  čím dále tvrdšími sankcemi vůči Rusku. Jak je vidět, zbrojařská mašinérie si vždy dokáže nalézt nástroje k rozpoutání válečných konfliktů, v nichž se nashromážděný arzenál zbraní jednoduše spotřebuje. A to je, bohužel, také jeden z hlavních cílů občanského konfliktu. Nejsou to ideály ani ideologie, je to prachsprostá propaganda cílená na spotřebu zbrojního arzenálu s následnou ekonomickou a politickou okupací napadeného národa.

Budeme ještě potřebovat euro? Razí se už zlatý dvouhlavý orel
Zbyněk Fiala: Probouzí se BRICS v reakci na chyby protivníků

Strategie provokací s cílem zatáhnout do konfliktu co nejvíce zemí

Sestřelené civilní letadlo s příslušníky celé řady národností na palubě je ukázkou toho, kam je vojenská mašinérie schopna zajít při snaze rozpoutat válku. Protestní nóty poškozených zemí jen přilijí olej do zažehnutého ohně a je jen otázkou času, kdy obviňované Rusko, které se zatím drží zpět, spustí odvetná protiopatření. Anexe proruského Krymu může být jen začátkem. Západ svými sankcemi předvádí poslední záchvěvy své nadřazenosti nad zbytkem světa, který ale definitivně odmítá západocentrizmus a hodlá si jít svojí vlastní nezávislou ekonomickou cestou.

Je třeba si připomenout, že Kaddáfí připravoval seskupení arabských zemí do nové struktury s cílem vymanit se z područí dolaru a ejhle, najednou přišlo arabské jaro a občanská válka, která totálně zpustošila tuto ekonomicky prosperující zemi (a nejen ji) a definitivně pohřbila nepohodlný projekt, který by mohl otřást dolarem a zbavit ho jeho nekompromisní nadvlády. Putin připravuje ražbu zlatého rublu jako alternativu světové měny, a máme tu z čista jasna Majdan na Ukrajině, který zemi rozdělil na proruskou a proevropskou, čímž došlo k rozpoutání nechutné občanské války.  Scénář amerických jestřábů je vždy stejný. Zažehnout občanské nepokoje, svrhnout vládu a dosadit figurky, za jejichž pomoci vyplundruje národní nerostné bohatství napadené země...

(rp,ph,foto:arch.)Kurzy

1 $ USD 21.78  Kč
1 € EUR 25.67  Kč
1 £ GBP 28.72  Kč
1 CHF CHF 22.13  Kč
100 руб RUB 37.95  Kč

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV CME
103.2
ČEZ
458
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
975.3
FORTUNA
145
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
966
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PEGAS NONWOVENS
875
PHILIP MORRIS ČR
16351
O2 C.R.
262.5
UNIPETROL
347.3
VIG
643.2