Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský premiér chce po OSN zvýšit humanitární pomoc pro Ukrajinu

Ukrajinský premiér chce po OSN zvýšit humanitární pomoc pro Ukrajinu

Ukrajinský premiér Vladimir Grojsman během svého setkání s generálním tajemníkem OSN, António Guterresem apeloval na zvýšení humanitární pomoci pro Ukrajinu.

Vladimir Grojsman, ukrajinský premiér
9. července 2017 - 11:50

„Velmi si vážíme humanitární pomoci. Musíme ale řešit otázku, jak můžete zvýšit velikost této pomoci nebo zavést nové mechanismy na řešení problémů, které u nás vznikají,“ uvedl Groisman.

Ukrajinský premiér obvinil Rusko z humanitárních problémů, jehož chování údajně „není v souladu s pravidly mezinárodního práva, nerespektuje suverenitu a rozdmýchává válku proti demokratickému světu, zejména vůči Ukrajině.“

Před zasedáním European Business Association Grojsman hovořil o hospodářském růstu Ukrajiny

Ukrajinská ekonomika vykazuje růst a je atraktiviní pro investory, uvedl  ukrajinský premiér Vladimir Grojsman.

„Nyní je naším úkolem - reinvestovat ekonomickou úspěšnost do života občanů,“ napsal Grojsman na Twitteru.

„Aby bylo možné vytvořit příjemné podnikatelské prostředí,tak  jsme zavedli řadu důležitých kroků -  deregulace, zavádění elektronických služeb, a to je jen začátek,“  řekl premiér.

Podle premiéra bude přijat nový „zákon o privatizaci státních podniků, a budou zveřejněna transparentní a konkurenční pravidla pro prodej neefektivního státního majetku.“

Na Ukrajině se bude bojovat o půdu, Porošenko se už chystá
S největší pravděpodobností letos na podzim dojde na Ukrajině ke zrušení moratoria na prodej pozemků. Finančně-korporativní skupiny, ke kterým patří Petro Porošenko, počítají s tím, že se zmocní desítek tisíc hektarů.

(rp,prvnizpravy.cz,unn,foto:arch.)