Svátek má: Sabina

Politika

Velikost textu:

ODS a TOP 09 nebude v prvním kole voleb tříštit síly

ODS a TOP 09 nebude v prvním kole voleb tříštit síly

Občanští demokraté a TOP 09 a STAN počítají, že celkem v osmi senátních obvodech bude kandidovat buď kandidát ODS, nebo kandidát TOP 09 a STAN.

Petr Fiala a Karel Schwarcemberg
5.srpen 2014 - 21:30

Zatímco ODS nepostaví své kandidáty na Vyškovsku, Přerovsku a v senátním obvodu Rychnov nad Kněžnou, TOP 09 ani STAN nebudou stavět svého kandidáta v senátních obvodech Louny, Olomouc, Karviná, Uherské Hradiště a Znojmo.

„Je pozitivní, že jsme se s TOP 09 dokázali dohodnout na společném postupu, který by měl vést k oslabení levicové většiny v Senátu. Senátní kandidáti ODS jsou kvalitní osobnosti a pevně věřím, že řada z nich ve volbách uspěje,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Jsem rád, že někdy nelehká jednání se podařilo dovést do konce, a v některých obvodech se nám tak podařilo významně posílit šanci pravicových kandidátů na vítězství,“ okomentoval výsledky dosavadních jednání místopředseda ODS Miloš Vystrčil, který přípravná jednání za ODS vedl.

V nejbližších týdnech ještě proběhnou jednání zástupců obou stran na nejvyšší úrovni o dalších podrobnostech vzájemné spolupráce.

                                                                                                                                       (aj,foto:arch.)