Svátek má: Michaela

Politika

Velikost textu:

Kupka: V Kremlu museli mít z premiéra Sobotky radost!

Kupka: V Kremlu museli mít z premiéra Sobotky radost!

Vystoupení premiéra Bohuslava Sobotky v OVM bylo tragédií v přímém přenosu. Pan premiér neustále mění své názory, jeho zpochybňování sankcí vůči Rusku nás staví do role nespolehlivého partnera nejen v EU, ale i v NATO, kritizuje Martin Kupka.

Martin Kupka, místopředseda ODS
1.září 2014 - 15:01

Od premiéra naší země bych čekal, že jasně vyjádří postoj ČR a ne že ho bude třikrát za den měnit. V Kremlu museli mít z jeho vystoupení radost, pokračuje Martin Kupka, místopředseda ODS.

Pokud si mám vybrat mezi Kremlem a NATO/EU, volím jednoznačně NATO/EU, dodává Kupka.

Hašek: Současná situace vyžaduje rozum, schvaluji Sobotkův postup

"Sankce mají přirozeně dopad na ruskou ekonomiku, o tom nejsou žádné pochybnosti. Na chování Ruska na východě Ukrajiny bohužel ale nezměnily vůbec nic," prohlásil Sobotka. "Chceme objektivně posoudit dopady na ČR a dopady na EU a stejně jako ostatní země předpokládám, že uplatníme určité připomínky," dodal.

Premiér Sobotka odmítl vstup Ukrajiny do NATO!

"Tu výhradu, že si rozmyslíme, jestli se připojíme k sankcím podle toho, jestli nás to bude bolet nebo ne, musím zásadně odmítnout," reagoval Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL. "Cestou sankcí jít musíme, nemůžeme se chovat, jako se chovaly západní mocnosti před Mnichovem a po Mnichovu," dodal.

"Nezbývá nic jiného než stoprocentní solidarita s tím, na koho se útočí," uvedl předseda  TOP 09 Karel Schwarzenberg.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)