Svátek má: Jana

Zprávy

Velikost textu:

Migrace je nevyhnutelná, migrace je nutná, migrace je žádoucí!

Migrace je nevyhnutelná, migrace je nutná, migrace je žádoucí!

<< VIDEO >> Tak to je slogan v klipu Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), partnerské organizace OSN.

Ilustrační foto
13. července 2017 - 03:20

Chcete-li pomoci lidem v nouzi, tak je to určitě v pořádku. Ale propagovat  „masovou migraci jako “nevyhnutelnou a nezbytnou“, jen proto, že videoklip vyrobila Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) je falešné a nežádoucí.

Migrační agentura OSN spustila novou reklamní kampaň, ve videu se uvádí, že masová migrace  téměř 240 milionů je nevyhnutelná, nezbytná a žádoucí, přesné znění sloganu: „Migrace je nevyhnutelná, migrace je nutná, migrace je žádoucí.“

To je špatná propaganda. Masová migrace není nevyhnutelná, lze ji zabránit pomocí v místě, odkud by mohli migranti přicházet.  Za druhé, migrace není nutná, protože Evropa a Severní Amerika nejsou závislé na migraci, i když opak je požadován v mainstreamových médiích.  Za třetí, migrace není žádoucí, protože je vždy spojena se sociálními otřesy v zemi původu, tak i cílovou zemi přivede do nesnází. Je lepší podporovat politiku, která snižuje migrační pohyby.IOM byla založena v roce 1951, IOM je přední mezivládní organizace v oblasti migrace a úzce spolupracuje s vládními, mezivládními a nevládními partnery. Přibližně  166 zemí je členy Mezinárodní organizace pro migraci. IOM se snaží přispět k zajištění řádného a humánního řízení migrace. IOM má rozpočet 1,6 miliardy dolarů a více než 8000 zaměstnanců.

Reakce na youtube.com k propagačnímu  videu byly odpovídajícím způsobem jedinečné. Z celkového počtu 7.498 shlédnutí, bylo sedm pozitivních hlasů a 1.055 negativních.
 
(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)