Svátek má: Brigita

Politika

Velikost textu:

Msp: Změna plánů na monitoring odsouzených

Msp: Změna plánů na monitoring odsouzených

Jedním z přímých důsledků amnestie je změna plánu na zavedení elektronického monitoringu odsouzených.

Elektronický náramek
30.duben 2013 - 08:00
Probační a mediační služba se souhlasem Ministerstva spravedlnosti zveřejnila v prosinci minulého roku věcný záměr vyhlásit nadlimitní veřejnou zakázku na elektronický monitoring odsouzených. Při zpracování tohoto záměru vycházel Probační a mediační služba z tříleté praxe a z dat, která poskytl „Experiment elektronického monitoringu odsouzených“.

Na konci listopadu minulého roku zveřejnilo ministerstvo spravedlnosti výsledku testů monirovacích náramků:
Zhruba při pětiměsíčním testování se podle předběžných výsledků osvědčily. Systém by mohl fungovat od poloviny příštího roku. Vyplynulo to z vyjádření náměstka ministra spravedlnosti Daniela Voláka na dnešním jednání sněmovního branného výboru.
    
"Všechny tři cíle experiment naplňuje," uvedl Volák. Elektronické hlídání jednoho vězně doma vyjde podle něho na 165 korun denně; ve věznici je to asi 1000 korun.

"V přímém důsledku amnestie prezidenta republiky z 1. ledna tohoto roku se ukázalo ale  jako nutné zcela přehodnotit veřejnou zakázku. Amnestie totiž na delší dobu výrazně snížila počet odsouzených vhodných pro využití tohoto typu trestu. Podle původního záměru by tedy zakázka mohla být vnímána jako finančně předimenzovaná, protože počítala s průměrnými stavy odsouzených před amnestií," informuje Štěpánka Čechová, mluvčí  ministerstva spravedlnosti.

Vedení ministerstva rozhodlo, že je vhodnější starý záměr zrušit a vypsat záměr nový. Pokud se nestane nic mimořádného, nejpozději v průběhu června tohoto roku tento nový záměr Probační a mediační služba zveřejní.

(rp,msp,foto:arch.)