Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinská armáda zaútočila na předměstí Doněcka

Ukrajinská armáda zaútočila na předměstí Doněcka

Ukrajinská armáda se pokusila dobýt předměstí Doněcka - Jasinovatuju. Objevily se  tankové jednotky, které zde spustily palbu.

Zasažený dům
7.listopad 2014 - 09:00

Útok, který byl odražen, směřoval k rezervoárům vody pro Doněck.

„Ve všech čtvrtích jsou neustále slyšet salvy velkorážních zbraní a výbuchy. I přesto je zásobování Doněcku vodou bez problémů“, praví se ve zprávě městské radnice.

Kyjev při útoku ztratil údajně pět obrněných vozidel.

"Tanky spustily sporadickou palbu na naše pozice a obytné oblasti," řekli bojovníci DLR pro tiskovou agenturul RIA Novosti.

Podle tvrzení obránců byli nejméně dva civilisté zabiti a sedm dalších zraněno v boji. Útok byl odražen a bojovníci DLR uvažují zda šlo o průzkum bojem nebo opravdový  začátek útoku.

Porošensko by měl zapojit všechny, jinak Ukrajinu čeká rozkol!

Kyjev útok  popřel

Mezitím, Kyjev popřel obvinění, že by zahájil novou ofenzívu na předměstí Doněcka.

"Musíme vyvrátit tato tvrzení ... striktně plníme minské dohody. Naši vojáci zůstávají na dohodnutých pozicích, nikam nepostupujeme,"  řekl mluvčí kyjevské vlády Vladislav Selezňov agentuře Reuters.

Naopak dle sdělení ministerstva vnitra DLR pokračují kyjevské síly v ostřelování obytných čtvrtí Doněcka.

"Tři domy byly zasaženy, jsou ranění civilisté. Vše se odehrává na území poblíž doněckého letiště," řekl zástupce ministerstva pro agenturu Interfax.

Ve čtvrtek řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov,  že Kyjev "hrubě porušil"  dohody ze Ženevy uzavřené 17.dubna tohoto roku.

Za těchto podmínek, Moskva pochybuje, že budou pokračovat mírové rozhovory ukrajinského premiéra Jaceňuka a dalších politiků dle ženevského formátu.

(rp,prvnizpravy.cz,rt,foto:arch.)