Svátek má: Alžběta

Politika

Velikost textu:

Fiala (ODS): Premiér svou nerozhodností oslabuje českou pozici v EU

Fiala (ODS): Premiér svou nerozhodností oslabuje českou pozici v EU

Znovu se ukázalo, kdo má ve vládní koalici hlavní slovo. Není to předseda vlády Bohuslav Sobotka, ale Andrej Babiš.

Petr Fiala, předseda ODS
21.červenec 2014 - 15:45

Premiér se jezdil radit do Bruselu, nikoliv o dobrém portfoliu pro českého komisaře, ale aby měl alibi, proč zase ustoupil, uvedl Petr Fiala, předseda opoziční ODS. reagovaltak na skutrečnost,  že lídři koaličních stran se po týdnech vyjednávání dohodli na kandidátce pro eurokomisařku, je jí  Věra Jourová (ANO) , ministryně pro místní rozvoj.

Podle Bohuslava Sobotky ČSSD ustoupila od svého kandidáta Pavla Mertlíka výměnou za navýšení peněz na sociální služby a o vyšší růst minimální mzdy.

„Jsem rád, že jsme dospěli ke shodě,“ ocenil výběr místopředseda vlády a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

"Je ale dobře, že se česká reprezentace konečně shodla na jednom jméně, i když to trvalo velmi dlouho. Při nástupu nové vlády jsme slyšeli, jak bude levicová vláda zejména v evropských věcech jednotná a silná. A vidíte – shodnout se na společném kandidátovi, který obsadí lukrativní post eurokomisaře, jí trvalo dva měsíce," konstatoval předseda občanských demokratů-

"Kvůli přetahování o jméno nemohla vláda vyjednávat o tom podstatně důležitějším - co bude mít náš člen v Evropské komisi na starosti. V zájmu České republiky věřím, že se bude paní Jourové dařit v Bruselu lépe než na Ministerstvu pro místní rozvoj. Bohužel vláda jí svou slabostí a nerozhodností při její nominaci nepřipravila nejlepší výchozí podmínky," dodal Fiala.

(kou, foto: arch.)