Svátek má: Brigita

Zprávy

Velikost textu:

Jaroslav Bašta: Konspirační teorie a praxe

Jaroslav Bašta:  Konspirační teorie a praxe

Obvykle platí, že když občané nechápou počínání svých volených představitelů, uchylují se k různým teoriím, které politici a s nimi vyjící novinářská smečka pohrdavě nazývají konspiračními, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Jaroslav Bašta
18.leden 2016 - 01:14

Rádi se baví jejich bizarností a podezřívám obě výše zmíněné skupiny, že jsou za jejich existenci vděční. Umožňují jim totiž neodpovídat na otázky po důvodech politických rozhodnutí, která jejich voliči a čtenáři kritizují. Evropská migrační krize a její první otevřeně diskutované negativní projevy – atentáty v Paříži, žhářství a pokusy o vraždu na Korsice, výtržnosti v Bruselu, sexuální útoky na konci loňského roku – vyvolala celou řadu otázek, na které nepřišly žádné logické odpovědi. Zrekapitulujme si je.

Proč nebylo všem těmto trestným činům včas zabráněno? A když už se staly, proč nejsou vyšetřeny a pachatelé dopadeni? Zákrok proti demonstraci Pegidy v Kolíně nad Rýnem ukázal, že represivní složky dokáží razantně zasáhnout. Ovšem pouze proti svým, nikoli cizím. Kdo a proč je takto řídí? Proč média o většině těchto incidentů neinformovala a neinformují pravdivě? Kdo a proč za to může? Je za tím cenzura či „jen“ autocenzura? Proč nikdo z oficiálních činitelů nemluví o nepochopitelné soudržnosti jinak mírumilovné muslimské populace v Bruselu s pachateli atentátů v Paříži i novoročních výtržníků? Neznemožní dnešní podpora terorismu budoucí mírové soužití migrantů s původním obyvatelstvem?

A mohu takto pokračovat dále: Proč se nemluví o nebezpečně se rozmáhajícím antisemitismu, který do Evropy vnesli místní i příchozí muslimové? Kdo může za to, že Evropská unie hlídá své společné hranice jen vůči slušným lidem, kteří žádají o víza a přijíždějí jako turisté, obchodníci či zaměstnanci vyžádaní evropskými firmami a lidé, o nichž nevíme vůbec nic (ani odkud jsou) mohou volně přicházet, protože se tak rozhodli a jejich přání je nám rozkazem (alespoň část z nich to tak vnímá). Náhle jsou v Evropě dvě kategorie obyvatel, kteří si před zákonem nejsou rovni. Privilegovaní jsou ti příchozí, jak názorně ukázaly události v Kolíně nad Rýnem. Rusové mají ještě z carských dob jedno přísloví: „Surově zbij svého, aby se tě cizí báli!“ Tohle, zdá se, na Severoafričany a Araby v Kolíně nezabírá.

Bašta: Mužská "společenská" zábava mezi Kolínem a Korsikou


A do toho všeho vstoupila Evropská komise se svým návrhem na omezení držení střelných zbraní, včetně jejich replik a dětských hraček. Pár týdnů po atentátech v Paříži, po lovu žen na Silvestra. Napadlo mne, že se třeba bruselští úředníci obávají, že realisticky provedená dětská pistolka by mohla rozrušit islamistu při jeho těžké práci při střílení návštěvníků pařížské kavárny. Mohl by se leknout a sebevražedně odpálit. Nedivím se proto názorům lidí, kteří považují vedení EU za spojence islamistů a zastánce džihádu.

Nejsilnější argument jsou ty zbraně. Dle práva šaría je nemuslim nesmí nosit, proto je třeba občany odzbrojit. Další ze šaríatských požadavků, tedy nerovnost lidí před zákonem je bruselským politikům také blízká. Stejně jako odpor ke svobodě slova a demokracii, zvláště pak volbám, když nedopadnou dle předpokladů. Ještě, že byl vynalezen princip Majdanu. Takže ve Varšavě, Budapešti a Bratislavě se nejprve bude demonstrovat a pak volit tak dlouho, dokud to nedopadně podle přání Martina Schulze, předsedy Evropského parlamentu.

I když konspirační praxe by tomu docela nasvědčovala, tahle konspirační teorie není pravdivá. Jen se znovu setkáváme po třech desetiletích se stejným jevem – bruselská nomenklatura je na tom stejně jako kdysi sovětská. Není schopná vnímat realitu a reagovat na cokoli, co překračuje intelektuální náročnost výroby norem na dovolené ohnutí okurek či banánů. Cestu, jak z toho vyjít ven na svobodu, ukázal už kdysi akademik Sacharov. Říkal tomu žít v pravdě. Nepodléhat propagandě, zajímat se o pravdivé informace, sdružovat se se stejně smýšlejícími lidmi, a pak využít slabiny bruselských a našich imitátorů demokracie – zapomněli zrušit volby, protože se domnívají, že nic nezmění. A po volební výhře odolat Majdanu. S 20% podporou se jim bude dělat blbě. Pak si poradíme i s migrační krizí.
    
(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)