Svátek má: Michaela

Politika

Velikost textu:

Rada Centrope schválila podporu dálničního spojení Brna a Vídně

Rada Centrope schválila podporu dálničního spojení Brna a Vídně

Politická rada Centrope, zahrnující regiony a města ČR, Rakouska, Slovenska a Maďarska  na návrh jihomoravského hejtmana Michala Haška a zástupců Dolního Rakouska  podporu urychlenému dobudování plnohodnotného dálničního spojení Brna a Vídně.

Z jednání
23.září 2014 - 17:05

A to ve smyslu mezivládní úmluvy ČR a Rakouska uzavřené v roce 2009.

„Dálnice Vídeň – Brno je v závěrech centrope ukotvena s vysokou prioritou. Ačkoliv je realizace této důležité infrastruktury TEN v první řadě v národní kompetenci, využijí partneři centrope všechny možnosti, aby urychlili realizaci tohoto důležitého dálničního projektu,“ řekl hejtman Michal Hašek. Návrh podpořili v diskusi z dotčených zástupců primátoři Vídně, Brna i zástupci Dolního Rakouska a Jihomoravského kraje.

Summitu nejvyšších politických představitelé krajů a měst tvořících středoevropský přeshraniční region předsedali hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a primátor statutárního města Brna Roman Onderka. Účastníci politického summitu v Brně hodnotili aktivity českého předsednictví 2014 a zprávu o naplňování Strategie centrope 2013+, což je dokument, který stanovuje cíle pro vybudování silného a konkurenceschopného regionu v srdci Evropy. Jde zejména o čtyři oblasti: infrastruktura, kultura a cestovní ruch, znalostní region a lidský kapitál.

Hašek: Jsem nemile překvapen, Prachař ve stopách Hudečka?

Region Centrope vytváří od roku 2003 celkem 16 partnerů – měst a regionů – ze čtyř zemí: ČR, Slovenska, Rakouska a Maďarska. V ČR jsou členy Jihomoravský kraj a statutární město Brno, status pozorovatele má Kraj Vysočina.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:jmk)