Svátek má: Doubravka

Domácí

Velikost textu:

Ministr Saúdské Arábie: Útok v Manchesteru byl řízen z Kataru

Ministr Saúdské Arábie: Útok v Manchesteru byl řízen z Kataru

Náměstek ministra pro Národní radu SAE (Saúdská Arábie) Nur Al-Kaabi uvedl, že pachatelé teroristických činů z Manchesteru byli ve spojení s teroristickými skupinami, podporovaných Katarem.

Ilustrační foto
9. června 2017 - 07:20

„Upozorňujeme Katar aby pečlivě prošetřil ty skupiny bojovníků, které podporuje a vztah těchto skupin s událostmi, se kterými jsme se setkali. Například akce v Manchesteru. Máme chronologickou mapu se jmény teroristů a jejich propojení s vládou Kataru. To je nejsilnější důkaz, že katarský vláda nezměnila svůj směr v této věci, „řekl Al Kaabi.

Již před tím Saúdská Arábie, Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Egypt, Jemen, Libye, Maledivy, Mauretánie, Mauritius a Komory přerušily diplomatické styky s Katarem, obvinily jej z podpory terorismu.

Zbořil: Hranice mezi bojovníkem za svobodu a teroristou je tenká

Saúdská Arábie, Egypt, Bahrajn, Spojené arabské emiráty a poté také Jemen, Maledivy a východolibyjská vláda oznámily přerušení diplomatických vztahů s Katarem. Katar podle nich podporuje teroristické organizace a destabilizuje bezpečnost v regionu. Zmíněné země proto přerušují pozemní, letecké i námořní spojení. Spojené státy i Rusko věří, že konflikt neovlivní společný boj proti terorismu.

Vše začalo prohlášením emíra, které dle Kataru ale zveřejnili hackeři
Minulý týden se na stránkách katarské oficiální tiskové agentury objevila údajná prohlášení vládnoucího katarského emíra šajcha Tamima bin Hamada, který v nich měl podporovat palestinské radikální hnutí Hamas a libanonské radikální hnutí Hizballáh.

(rp,prvnizpravy.cz,rt, foto:arch.)