Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Úřad pro vyzbrojování má v čele Jitku Nelevajkovou

Úřad pro vyzbrojování má v čele Jitku Nelevajkovou

Ministr obrany Martin Stropnický jmenoval do čela Národního úřadu pro vyzbrojování Jitku Nelevajkovou. Nová ředitelka přichází z vedení odboru logistiky a zahraniční pomoci na ministerstvu obrany a s problematikou je obeznámena.

Jitka Nalevajková a Jiří Dvořáček
17.duben 2014 - 13:50

Místo šéfa zůstávalo neobsazeno od října 2013 po odchodu Pavla Bulanta. Ministerstvo obnovilo také pozici zástupce ředitelky, stal se jím Jiří Dvořáček. Nové vedení úřadu vzešlo z výběrového řízení, u kterého seděl třeba i ředitel Transparency International David Ondráčka.

"Pracovala jsem jako ředitelka logistiky a zahraniční pomoci a byla jsem odpovědná zejména poslední rok a půl za pořizování výstroje. Proto mohu zodpovědně říci, že úřad znám, znám jeho silné i slabé stránky. Za minulého vedení byly učiněny určité pozitivní kroky, řada věcí ale nebyla dotažena do konce," prohlásila při setkání s medii po uvedení do funkce Jitka Nelevajková.

Její prioritou bude zjednodušení činnosti úřadu. Komplikovaný a byrokratický proces, obzvláště u armádních zakázek zbytečně ztěžoval činnost. Rozvíjet chce také mezinárodní spolupráci v oblasti nákupu výzbroje.

Copak je to za vojáčka? Josef Vojáček, ředitel Vojenských lesů

"Mně nejde až tolik o nějakou úžasnou rychlost, ale o důkladnost," řekl na besedě s novináři ministr Stropnický.

(ps, foto z televizní obrazovky)