Svátek má: Michaela

Politika

Velikost textu:

Šlechtová: Nejde o politiku, ale zefektivnění úřadu

Šlechtová: Nejde o politiku, ale zefektivnění úřadu

Jedná se o efektivní fungování ministerstva, nikoli o odvolání politických náměstků, ohrazuje se ministryně Karla Šlechtovák reakci na odvolání náměstků na ministerstvu.

Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj
5.listopad 2014 - 17:39

Už při svém jmenování ministryně Karla Šlechtová avizovala svůj záměr restrukturalizovat dosavadní organizační strukturu ministerstva a přeskupit některé agendy v rámci jednotlivých sekcí a zlepšit tak nejen vzájemnou komunikaci, ale i dosahované společné výsledky. Cílem této organizační změny je tak především soustředění agend a útvarů, které tvoří stěžejní pilíře činnosti Ministerstva pro místní rozvoj, a to regionální rozvoj a veřejné investování.

Karla Šlechtová by nejradějí své ministerstvo přejmenovala

Toto rozhodnutí o organizační změně vyvolalo nutnost zrušení stávající sekce cestovního ruchu a sekce územní a bytové politiky a související zrušení pozice náměstka ministryně pro cestovní ruch a náměstka ministryně pro územní a bytovou politiku.

Naopak nově budou od 10. listopadu 2014 zřízeny dvě nové sekce – sekce regionálního rozvoje a sekce veřejného investování.  Prvnizpravy.cz informovala Veronika Vároši, z odboru komunikace   Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Nebráním se tomu, aby na ministerstvu pracovali lidé nominovaní koaličními stranami, nicméně se domnívám, že je zároveň dobře, když v pozicích náměstků budou lidé apolitičtí. Například sekce evropských programů je odpovědná za opravdu velké množství peněz, které mají pomáhat rozvoji naší země. Schválený služební zákon, který nabude platnosti dnem 1. ledna 2015 a se kterým je nezbytné se detailněji seznámit, uvádí pouze možnost, aby byla zřízena nejvýše dvě pracovní místa tzv. politických náměstků, nejedná se tedy o povinnost. S náměstky Houdkem a Smrčkem bych ráda pokračovala ve spolupráci v rámci ministerstva, a to na pozicích poradců ministryně," dodala ke změnám ministryně.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:mmr)