Svátek má: Sabina

Politika

Velikost textu:

Martin Hekrdla: Drang nach Osten is back!

Martin Hekrdla: Drang nach Osten is back!

Komentátor Literárních novin Martin Hekrdla se na svém facebookovém profilu neobyčejně tvrdě pustil do vzývání postupu tzv. Evropy na východ na francouzských univezitách.

Martin Hekrdla, komentátor Literárních novin
22.září 2014 - 16:07

„V sobotním Le Monde píšou Tetyana Ogarková a Volodymyr Jermolenko, ukrajinští humanitní vzdělanci přednášející na francouzských univerzitách, že "nedávná historie (Ukrajiny) dokazuje, že evropská myšlenka nekončí na administrativních hranicích Evropské unie, ale dále na východ. (…). Ukrajina podle nich "kreslí čáru mezi civilizací a barbarstvím, mezi důstojností a otroctvím" (sic!),“ líčí komentáror.
 
Dále uvedl: píšou, že "Ukrajina měla odvahu odporovat Kremlu, ale potřebuje morální a technickou podporu, materiální a ekonomickou pomoc, přístroje a zařízení, specifické technologie, které jsou schopny zastavit ruské zbraně". Neboť Vladimir Putin prý "rozumí jen síle". (Le Monde 21. září 2014, str. 18).

Ivan David: Popírání fašistických zločinů na Ukrajině je zločinem

„To je přece fašismus, nový "Drang nach Osten, skutečné barbarství. Myslím, že výzvy k válce jsou ve Francii (a nejen tam) trestné. Jenže jsme se zjevně dostali do situace, kdy to nejen nikoho ani nenapadne, ale ještě jsou podobné tendence podněcovány. Když už jsou možné "preventivní údery", žádám "preventivní Norimberský proces". A hned!“ dodal Martin Hekrdla.

(kou, prvnizpravy.cz, foto: arch.)