Svátek má: Brigita

Politika

Velikost textu:

Hašek: Současná situace vyžaduje rozum, schvaluji Sobotkův postup

Hašek: Současná situace vyžaduje rozum, schvaluji Sobotkův postup

Současná situace vyžaduje rozum. Emoce a vzájemné politické napadání, nebo dokonce obviňování se ze zbabělosti, musí dnes v ČR ustoupit, zdůraznil Michal Hašek, předseda Asociace krajů ČR.

Michal Hašek, předseda Asociace krajů ČR a jihomoravský hejtman
31.srpen 2014 - 20:41

Je spravné, že premiér Sobotka odmítá za naši zemi souhlasit s dalšími ekonomickými sankcemi vůči Rusku, aniž by je předtím vůbec viděl a mohl je v rámci Rady EU, ale i ve vládě, projednat. Svět musí najít mírové řešení situace na Ukrajině. Přilévat dnes olej do ohně je krátkozraké a může se zle vymstít všem, dodává Michal Hašek k vystoupení Bohuslava Sobotky.

Premiér Sobotka odmítl vstup Ukrajiny do NATO!

Porošenko vyzval EU k dalším sankcím proti Rusku

Hlavy států osmadvacítky hodlají přitvrdit v sankcích i přes obavy, že dopad na ekonomiky jednotlivých států bude rovněž tvrdší. Členské státy EU se shodly na přípravě dalších protiruských sankcí. Podle českého premiéra Bohuslava Sobotky mají být konkrétní návrhy na posun podoby sankcí připraveny už v pondělí. Česká vláda o nich poté bude jednat a podle Sobotky si ČR vyhradila právo s částí návrhu nesouhlasit, pokud by znamenal třeba nepřiměřeně velké hospodářské škody.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)