Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Ruské banky, vůči nimž platí sankce, získají prostředky z Číny

Ruské banky, vůči nimž platí sankce, získají prostředky z Číny

Ruské Vněšekonombank, banka VTB a čínská Exportní a importní banka uzavřely rámcové dohody o zapojení úvěrových linek, a Rosselchozbank – dohodu o poskytnutí obchodního financování.

Ilustrační foto
14.říjen 2014 - 18:33

Rusko a Čína podepíšou více než 40 závažných dokumentů
 
Vztahy RF a Číny jako strategických partnerů mají velmi vysokou úroveň, za dobu 6 let se zvýšil  obrat zboží ze 40 miliard dolarů na 90 miliard.

Prohlásil to ruský premiér Dmitrij Medveděv na moskevské schůzce s hlavou Státní rady Číny Li Keqiangem.

Plánuje se podepsání více než 40 dvoustranných dokumentů, včetně o dodávkách plynu po „východní trati.“ Gazprom a čínská společnost CNPC uzavřely v květnu smlouvu v hodnotě 400 miliard dolarů na dodávky plynu Číně po dobu 30 let.

Čína varovala Evropu - nemáme zájem o zhoršení vztahů s Ruskem!

EU projedná zmírnění sankcí vůči Rusku koncem října

USA a EU zavedly sankce vůči ruským politikům, byznysmenům a společnostem, a mj. omezily přístup ke svým finančním trhům pro největší ruské banky (Sberbank, VTB, Gazprombank, RSChB a VEB). V této souvislosti požádaly úvěrové organizace vládu o pomoc.

EU znovu projedná otázku možného zmírnění sankcí vůči Rusku koncem října. Oznámila to ministryně pro záležitosti EU a zahraničního obchodu Finska Lenita Toivakka.

Vyslovila přitom pochyby o tom, že budou sankce v nejbližší době zrušeny. Podle jejího názoru, na Ukrajině nebylo dosaženo zastavení palby.

Ministryně je však toho názoru, že nové sankce proti RF se už nebudou zavádět.

(rp,prvnizpravy.cz,hlasruska,foto:arch.)