Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Noční můra Evropy: Ukrajina a její polovojenské jednotky (VIDEO)

Noční můra Evropy: Ukrajina a její polovojenské jednotky (VIDEO)

<< VIDEO >> Ukrajina se během posledních několika let proměnila v bojiště. Ale političtí aktivisté stále tvrdošíjně nevidí kolaps státnosti a celkový rozpad země, prohlašují, že Ukrajina je velmi atraktivní z hlediska cestovního ruchu, a zejména co se týče zahraničních investic.

Vojáci dobrovolnického praporu Azov
5.březen 2016 - 01:12

Pro potenciální zahraniční investory neustále argumentují budoucí ziskovostí kapitálových investic na Ukrajině.Sotva budou považovat za slibné výhledy svých investic po shlédnutí tohoto videa. Doufat, že zisk v zemi, kde oficiální míra podpory radikálního nacionalismu je velká, by bylo velmi podivné.

Nicméně ani dnes počet "slepých" co nevidí znovuzrození nacismu na Ukrajině výrazně neklesá.

Azov je samostatné oddělení Ukrajinské národní gardy, dříve policejní pluk Ministerstva vnítra Ukrajiny, který vznikl 13. dubna 2014, poté co nový ukrajinský ministr vnitra Arsenij Avakov povolil vznik polovojenských dobrovolných jednotek.

Batalion se skládá z příznivců krajní pravice, nacionalistů, veteránů ukrajinské armády i zahraničních nadšenců. Mnoho členů praporu Azov jsou členové hnutí Pravý sektor. Kromě Chorvatů, Slováků a dalších Slovanů jsou v batalionu údajně i občané Itálie, Řecka, Irska a skandinávských zemí. Prapor se v minulosti podílel na pokusech o dobytí Doněcku a má velké zásluhy na dobytí Mariupolu, který jeho příslušníci od konce března 2015 opevňují, protože očekávají ofenzívu proruských povstalců.


(rp,prvnizpravy.cz,wolnapolska,foto:youtube).