Svátek má: Vendelín

Politika

Velikost textu:

Jiří Paroubek má jasno: Primátor Prahy Hudeček se opět ztrapnil

Jiří Paroubek má jasno: Primátor Prahy Hudeček se opět ztrapnil

"Současný primátor Hudeček se svou TOP 09 neváhal zneužít svých pravomocí k tomu, aby se opět ztrapnil. Jednobarevná Rada Prahy  totiž navrhla pozastavení a pak také pozastavila partnerství Prahy s Moskvou a Petrohradem," hlásí Jiří Paroubek.

Haló, tady je Jiří Paroubek
5.září 2014 - 16:06

"Jednobarevná Rada Prahy  složená pouze ze členů TOP 09  údajně v odvetě za chování Ruska v souvislosti se situací na Ukrajině nejprve navrhla pozastavení a pak také pozastavila partnerství Prahy s Moskvou a Petrohradem," napsal Jiří Paroubek.

Na svůj facebook k tomu T. Hudeček napsal: „Víme, že naše rozhodnutí samo o sobě nezastaví ruskou agresi. Věříme však, že když se k nám připojí další města, bude to účinný signál občanům Ruska, že politika Vladimira Putina je vážným nebezpečím pro budoucnost vzájemné spolupráce evropských zemí s Ruskem,“ napsal primátor Tomáš Hudeček.

„Moskva“ ani „Petrohrad“ za jakékoli chování kteréhokoli vrcholného politika ale nemůže.

"Stejně jako „Praha“ nemůže za chování například prezidenta Zemana, ale ani za trapné chování pana Hudečka. A to dobře ví i on sám, pouze se svou TOP 09 využívá takovýchto příležitostí, aby se mu dostalo alespoň nějakého prostoru v médiích. V nich je Hudeček většinou pouze díky svým problémům. Nedávno se o něm například psalo v souvislosti s tím, že si dělal volební kampaň za finance hlavního města a samozřejmě se o něm můžeme často dočíst v souvislosti s prodražováním tunelu Blanka a posouváním jeho otevření nebo v souvislosti s jeho působením v kauze Opencard, díky které je současný pražský primátor dokonce obžalovaný. Už to, že je obžalovaný, by ho v každé opravdu demokratické zemi diskvalifikovalo z politické soutěže, jakou jsou komunální volby," komentoval dění konšelů na pražském magistrátu bývalý  magistrátní radní a premiér Jiří Paroubek.

Bývalý premiér a dnes předseda strany LEV 21 k situaci dodává“ Krok s „přerušením partnerství“ je pouze další ukázkou nekompetentnosti jednobarevné Rady Prahy v čele s T. Hudečkem, která místo aby pro Prahu pracovala, za což je placena, hlavní město pouze využívá jako svůj marketingový nástroj. Přerušení partnerství Prahy s Moskvou a Petrohradem nám také dává připomenout zahraniční politiku, kterou razila minulá pravicová vláda, jíž byla TOP 09 součástí a která navázala na vládu M. Topolánka. Obě vlády dokázaly ČR přivést do mezinárodní izolace… „ uzavřel své zamyčlení Jiří Paroubek na webových stránkách Vaše Věc.

(ps, Zdroj: vaše věc,  foto: Petr Skála, Prvnízpravy.cz )