Svátek má: Emílie

Zprávy

Velikost textu:

Korwin-Mikke: Zahraniční politika Kaczynského strany vede k válce

Korwin-Mikke: Zahraniční politika Kaczynského strany vede k válce

Polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke varoval na tiskové konferenci v budově polského parlamentu před zahraniční politikou strany Právo a spravedlnost (PiS), která vede ke světové  válce.

Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec
26.leden 2016 - 21:23

"Jde zejména o ministra zahraničí Jana Waszczykowského ze strany PiS, který mimo jiné volá po přítomností vojáků NATO v Polsku," uvedl europoslanec Korwin-Mikke..

"Právo a spravedlnost má podobnou politiku jako předválečné Polsko, to je politika mezi dvěma nepřáteli, to je pro PiS ideální. Jak se ukázalo v roce 1939, je to nebezpečná politika. Končí obvykle velmi špatně,  je-li někdo napaden dvěma nepřáteli.  Potom tito dva nepřátelé se spojí proti nám, když Lech Kaczynski prosazuje takovou politiku, tak to může nyní skončit novým paktem Molotov-Ribbentrop," argumentoval Janusz Korwin-Mikke.

Podle Korwin-Mikka, ministr Jan Waszczykowski se snaží vtáhnout Británii společně s USA do Polska proti Rusku.

"Samozřejmě si myslím, že Spojené státy by vyhrály jadernou válku s Ruskem. Ale já nechci být v blízkosti válčiště, nechci takovou válku. To je důvod proč se dívám s obavami na polskou zahraniční politiku. Je stále více zřejmé, že Evropská unie zachovává relativní neutralitu v tomto sporu a nemá žádné agresivní úmysly, zatímco ve Spojených státech, možná ve Spojeném království je anti-ruská nálada a Polsko ještě k tomu pomáhá, " řekl Korwin - Mikke.

Korwin-Mikke: Demokracie je týrání většiny!

"Snažím se pochopit důvody všech stran. Z hlediska Ruska je situace jasná: Přestala existovat Varšavská smlouva. NATO absorbovalo NDR. Pak NATO se rozšířilo o Polsko, Českou republiku, Maďarsko, Slovensko, pak Litvu, Lotyšsko, Estonsko. Po Rumunsku a Bulharsku se nyní snaží o Ukrajinu, to je neustálá agrese NATO proti Rusku. A to stačí "zvednout" Rusy,  cítí se ohroženi. Viděl jsem na internetu fotku základny NATO s nápisem  "Rusko chce válku".  Rusko se cítí velmi ohroženo. Američané nešetří peníze na zničení ruských spojenců. Srbsko bylo zničeno, zničena byla Libye. Teď se snaží zničit Sýrii. To vše jsou útoky na spojence Ruska, " řekl Mikke.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)