Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Adam (Úsvit): Ministr Prachař by měl uvolnit své místo jinému!

Adam (Úsvit): Ministr Prachař by měl uvolnit své místo jinému!

Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) svým prohlášením o tom, že silniční spojení do Vídně přes Mikulov bude hotové do roku 2018, přičemž na české straně půjde o dvoupruhovou silnici namísto čtyřpruhové, popudil poslance Úsvitu Petra Adama.

Petr Adam, poslanec Úsvitu
23.září 2014 - 13:05

Podle poslance za Jihomoravský kraj ministr "opět dokázal, že o silniční dopravě neví zhola nic". Přidal se tak k ostré kritice jihomoravského hejtmana Michala Haška.

"Není možné pronést takový výrok s byť jen elementární znalostí situace na jižní Moravě. Navíc celé tamní politické spektrum se již mnoho let shoduje na absolutní nutnosti řešení rychlostní silnice R52,"
prohlásil Adam.

Podle něj i naprostý laik ví, že pro rozvoj regionu je základním předpokladem fungující dopravní síť s napojením na okolní oblasti, pokud možno i přes hranice.

"Pan ministr, jako již několikrát, předvedl naprostou absenci jakékoliv koncepce, jejímž cílem by bylo vytvoření fungující silniční sítě v České republice. Je na čase opustit svou zlatou klec a přenechat své místo někomu, kdo takovou koncepci mít bude," zdůraznil poslanec Úsvitu.

Adam (Úsvit): Dálnice Brno - Vídeň je v nedohlednu!
Hašek: Jsem nemile překvapen, Prachař ve stopách Hudečka?

Proti plánům Prachaře se rovněž ohradil Michal Hašek (ČSSD): "O takovém rozhodnutí české vlády nejsem jako hejtman Jihomoravského kraje informován a pochybuji, že se jedná o oficiální stanovisko vlády ČR. Budu v této věci okamžitě kontaktovat premiéra i ministra dopravy a budu žádat informace a vysvětlení."

"Pokud někdo tvrdí, že je na stávající R52 malá intenzita dopravy, ať si jde sednout k novomlýnským nádržím a uvidí ten provoz, třeba u Pasohlávek. Situaci na rakouské straně nehodnotím a nedovolil bych si nikdy svému příteli, dolnorakouskému hejtmanovi, radit, jak má jejich dopravní řešení vypadat," dodal Hašek.

(kou, prvnizpravy.cz, foto: pl)