Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Dlouhý: V poslední době nechápu výroky Klause a Zemana

Dlouhý: V poslední době nechápu výroky Klause a Zemana

Samozřejmě je mi dlouhodobě bližší Václav Klaus, myšlenkově i jinak, i když musím říct, že v posledních týdnech kroutím hlavou nad výroky obou prezidentů, uvedl  Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR.

Vladimír Dlouhý, prezident HK ČR
11.listopad 2014 - 23:01
 
Dlouhý v pořadu Interwiev ČT 24 kritizoval mimo jiné výrok Václava Klause o tom, že Havel byl reformním komunistou.

"Nikdy bych termín reformní komunista nepoužil v souvislosti s Václavem Havlem. Myslím si, že Václav Klaus toto řekl špatně, dokonce chci věřit tomu, že tam byl nějaký širší kontext, ze kterého to bylo vytaženo do titulku. Označovat ho za reformního komunistu je něco, co ubližuje dědictví Václava Havla.“ komentoval Klausův výrok.

Od Karla zní i "prdel" poeticky, jak báseň od Seiferta…

Zemanovy vulgarity

"Mrzí mě takovýto slovník, nerozumím tomu, proč takový používá. Kolem Pussy Riot mám třeba i podobný názor jako on, ale nikdy bych takový slovník nepoužil. Navíc Hovory z Lán je masarykovská instituce a tato si takovýto slovník nezaslouží," uvedl svůj názor Vladimír Dlouhý.

Kdo z polistopadových hlav našeho státu byl větší padouch?

Protiruské sankce a Čína

„Osobně si myslím, že sankce nejsou efektivním nástrojem, jak bojovat se současnou podobou ruské politiky. I když mnoho mých přátel mě za to kritizuje,“ přiznal Dlouhý.

Zemana se zastal i ohledně jeho politiky vůči Číně. Je prý dobře, když vztahy s Čínou postavíme na pevnější základ. A myslí si, že v tomto ohledu „prezident odvedl dobrou práci.“ Nicméně vyjádřil nesouhlas se způsobem, jakým se Zeman z ČLR vrátil do vlasti. „Já bych se z Číny vrátil jinak,“ podotkl.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)