Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

McCain vyzval Trumpa, aby se choval k Rusku jako Reagan

McCain vyzval Trumpa, aby se choval k Rusku jako Reagan

Republikánský senátor John McCain řekl, že Spojené státy, budování vztahů s Ruskem, se musí vrátit k principu míru prostřednictvím síly, který uplatńoval proti Sovětskému svazu prezident Ronald Reagan, uvedl Fox News Channel.

John McCain patří mezi elitu rusofobů
19. ledna 2017 - 22:02

McCain doufá, že Trumpovi poradci, včetně kandidáta na post šéfa Pentagonu Jamese Mattise, budou moci přesvědčit nově zvoleného prezidenta zaujmout tvrdý postoj vůči Vladimiru Putinovi.

„Nemůžeme odměnit špatné chování, musíme se vrátit k principu Ronalda Reagana: mír prostřednictvím síly. Nabrat síly a pak s ním (Putinem) jednat - to je jediný způsob, jak dosáhnout svého," zdůraznil senátor.

The Nation: Spojeným státům neškodí Rusko, ale rusofobové jako McCain

V úterý řekl, že se Moskvě se podařilo stát se klíčovým hráčem na Středním východě přičemž se pozice Washingtonu v regionu oslabila.

Senátor McCain je jeden z nejagresivnějších amerických zákonodárců vůči Moskvě, trvajíc zejména na posílení protiruských sankcí. Poznamenal, že by byl „hluboce, hluboce zklamán“, pokud by Donald Trump po nástupu do funkce zrušil sankce vůči Rusku.

McCainovy projevy jsou plné srdečné nenávisti vůči Putinovi a Rusku a připomínají a dělají z něj apologeta „studené války“.


Před pár dny nově zvolený prezident Donald Trump oznámil možnost dosažení dohody s Ruskem na snížení jaderných zbraní výměnou za zrušení amerických sankcí. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že na odezvu třeba počkat až na vstup do funkce amerického lídra. Nicméně poznamenal, že Rusko v současné době neuvažuje o možnosti snížit svůj jaderný arzenál výměnou  za zrušení sankcí.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)