Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Špióne, vypadni: Ukrajinská média obvinila Saakašviliho z diverze

Špióne, vypadni: Ukrajinská média obvinila Saakašviliho z diverze

Guvernér oděsské oblasti nedávno navštívil Donbas, kde natočil video a na facebooku zveřejnil pozice ukrajinských vojenských zátarasů a podrobnou operační mapu. Ukrajinská média šílí.

Michail Saakašvili, guvernér Oděsy
20.leden 2016 - 18:01

Ukrajinské média obvinila gubernátora Oděsy Michaila Saakašviliho, že „napráskal“ důvěrné informace o pozicích ukrajinských kontrolních stanovišť v Donbasu.

Příběh začal s tím, že Saakašvili se rozhodl navštívit zónu vojenských operací v Donbasu, a to v Mariupolu. Tam navštívil vojáky praporu z Oděsy „Bouře". Schůzky a rozhovory guvernér  zaznamenal na kameru. Na nahrávce, která Saakašvili zveřejněné na internetu na 14. ledna ukázal tajnou pozorovatelnu, tváře bojovníků, stejně jako operační mapu s velitelskými poznámkami.

„Všechno už bylo ukradeno" postěžoval si Saakašvili

Politik v komentářích k videu řekl, že byl zklamaný podmínkami, za nichž ukrajinská armáda slouží a rozhodl se zveřejnit záznam, aby přitáhl pozornost k tomuto problému. Ovšem místní média uvedla, že po skandálu se zveřejněním několika vojáků, bylo nuceno několik důstojníků napsat dopis s rezignací.

Ukrajinský generální štáb, jak informovali novináři označil záznam za „politické PR, které hraničí s diverzí". Podle nich nemohli formálně posoudit akce guvernéra, závěr má provést kontrarozvědka.

(kou, prvnizpravy.cz, mir24.tv, foto: arch.)