Svátek má: Brigita

Zprávy

Velikost textu:

Varování pro Merkelovou: Důkazy jsou podvrženy!

Varování pro Merkelovou: Důkazy jsou podvrženy!

Bývalí američtí zpravodajci varují Merkelovou. Svůj neobvyklý krok odůvodňují zpravodajci nadcházejícím summitem NATO, který bude jednat o konfliktu na Ukrajině. . Zprávu o dopisu Merkelové a jeho obsah přinesl portál Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Angela Merkelová, německá kancléřka
4.září 2014 - 22:43

Bývalí spolupracovníci amerických tajných služeb napsali německé spolkové kancléřce Merkelové otevřený dopis, ve kterém varují před válkou s Ruskem. Důkazy předkládané ze strany USA o ruské invazi na Ukrajinu jsou prý vysoce pochybné a připomínají falešné důkazy před útokem na Irák.

„Musíte vědět, že například tvrzení o větší ruské "invazi" na Ukrajinu se zřejmě nezakládá na spolehlivých informacích zpravodajských služeb,“ uvádí se v textu. Autoři připomínají, že záběry podobného typu byly použity jako záminka útoku na Irák. „Fotografie zveřejněné NATO 28. srpna, na kterých jsou zachyceny ruské síly na Ukrajině, připomínají ty, které byly zveřejněny v roce 2003 a zobrazovaly sklady s chemickými zbraněmi v Iráku, říkají příslušníci a spolupracovníci amerických tajných služeb, kteří již tehdy varovali nad neprůkazností důkzaů tehdejšího prezidenta USA George Bushe. Důsledkem takového postupu je dnešní katastrofální situace v Iráku.

V souvislosti s tehdejšími událostmi připomínají i roli současného generální tajemníka NATO Anderse Fogha Rasmussena. Autoři doufají, že Merkelové poradci jí věrohodnost tohoto politika připomenou. Jako předseda dánské vlády hned po zveřejnění „důkazů“ Collinem Powelem v OSN 5. února 2003 totiž prohlásil, že Irák má zbraně hromadného ničení. „My to víme,“ řekl Rasmussen. K dnešnímu působení generálního tajemníka NATO zpravodajci poznamenávají – „Zdá se nám, že projevy Rasmussena píší ve Washingtonu“

Ivan David: Pád letadla, osobnosti zvláštního ražení a naděje

V NATO se distancovali možného poskytnutí jakékoli vojenské pomoci Ukrajině. USA rovněž prohlásily, že nebudou dodávat Kyjevu zbraně. Avšak podle výsledků mimořádného zasedání komise Ukrajina-NATO Anders Fogh Rasmussen oznámil, že pro Ukrajinu se zakládá svěřenecký fond, aby financoval iniciativy ve čtyřech směrech. Jde o logistiku, řídící a kontrolní systémy, počítačovou ochranu a pomoc vojenskému personálu. Rasmussen přímo řekl, že cílem financování je pomoci Ukrajině modernizovat ozbrojené síly a zvýšit jejich potenciál. Na otázku o žádaném členství Ukrajiny v NATO odpověděl Rasmussen vyhýbavě.
(rp,prvnizpravy.cz,vasevec.cz,foto:arch.)