Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Lauterbachová: Je na čase přemýšlet, v jaké zemi vlastně žijeme

Lauterbachová: Je na čase přemýšlet, v jaké zemi vlastně žijeme

Americká vláda je ovládána lobbisty, stejně jako vládnoucí elity EU. Je tedy nejvyšší čas na obezřetnost při uzavírání dohod a smluv s USA.

Květa Pohlhammer Lauterbachová
1.květen 2015 - 18:01

To se týká především aktuálních smluv TTIP, CETA a dalších, které tak vehementně prosazuje agentka Merkelová a nikým nevolený Jean Claude Juncker. Slepá poslušnost EU elit a našich českých patolízalů vážně poškozuje zájmy pracujících lidí a poctivých podnikatelů – viz vnucené hospodářské sankce vůči Rusku. Na příkladu Řecka se ukazuje, že zájmy MMF, ECB, velkých bank a korporací jako Monsanto a farmaceutičtí giganti jsou upřednostňovány před tím, co požadují voliči. Tím, že se USA vzdaly sociální odpovědnosti a evropské elity se nechávají manipulovat do stejné trajektorie vývoje, byl zapálen požár, obdobně jako v roce 1933, komentuje Květa Pohlhammer Lauterbachová.

Spojené státy již nelze považovat za ideál demokracie na světě, protože oni samy nejsou demokratické. Tento nečekaný závěr konstatovali vědci na americké univerzitě Princeton, jejichž názory přinesly Prvnizpravy.cz v článku Princetonská univerzita: V USA není žádná demokracie! .

Co můžeme dělat?

Především přestat věřit, že má smysl chodit ještě k volbám do zmanipulovaného stranického cirkusu a stále znovu a znovu volit tzv. „nejmenší zlo“. Svou odpovědnost lze vyjádřit i masovou účastí a hozením červené kartičky s nápisem: „Chci změnu ústavy, tento systém nepodporuji“. Imploze západních ekonomik je naprogramována stejně jako celý cirkus kolem eura jako násilného nástroje k vytvoření Spojených států evropských po vzoru USA. Musíme přijít s novým ideálem, který bude konkurovat globalistům. Skutečná obrana proti tyranovi spočívá v boji za svobodu, a ta není zadarmo, pokračuje Lauterbachová.

Jsou ale dnes čeští občané ochotni o své právo na slunci bojovat? Když na demonstraci proti TTIP přijde 400 lidí a v médiích se mohou beztrestně producírovat fašisté jako Bartuška?

Marx považoval Slovany za sběř hodnou stát se pouze kanónenfutrem pro války anglosaských států. Poté, co se vrátil náš ministr financí a oligarcha Babiš z USA s příslibem na zvýšení vojenských výdajů na 20 miliard a je schvalován nový branný zákon, díky kterému si i dnešní české mladé ženy mohou přijít na své a zastřílet si jako filmové sexy hrdinky z hollywoodských filmů, je na čase přemýšlet, v jaké zemi vlastně žijeme a zda se opravdu nenaplní Marxova pohrdlivá slova. Staneme se tak či onak otroky korporací a budeme rodit další otroky? Třeba i těmi hodnými a laskavými otroky, kteří budou sbírat víčka z PET lahví, aby nějak pomohli financovat nejnutnější pomoc pro postižené.

Uvažujme: Naši tzv. "demokrati" potřebují miliardy na války proti nepříteli, kterého je potřeba vymyslet, i když není. Důvod si dodejte sami, pokud vezmete k úvahu, jaké promile společnosti nám doopravdy vládne, dodává Květa Pohlhammer Lauterbachová .

(rp,prvnizpravy.cz,e-republika.cz,foto:arch.)