Svátek má: Zlata

Zprávy

Velikost textu:

Už i do Švédska připlavali migranti na gumovém člunu

Už i do Švédska připlavali migranti na gumovém člunu

U švédskému pobřeží přistál gumový člun s běženci, kteří se tak pokusili obejít nedávno zavedené pohraniční kontrole na mostě mezi Dánskem a Švédskem.

Skilling, možné místo přistání
5.prosinec 2015 - 18:06

Informaci přinesl švédský portál Svenska Dagbladet. Podle informace Národního operativního oddělení policie z gumového člunu vystoupilo 5 lidí v Skillinge přístavu v Skåne, na východním pobřeží Skone. Informaci potvrdil Patrik Engström, náčelník oddělení pohraniční policie.

Uživatelé sociálních sítí označují zprávu o gumovém člunu za „hysterii kolem běženců," a předpokládají, že v člunu byli obyčejní rybáři. Ale švédská televize SvT hovořila s rybářem Tommym Perssonem, který tvrdí, že spatřil gumový člun plný lidí koncem listopadu, a že se rybářům vůbec nepodobali.

„Potkal jsem gumový člun, který byl na cestě do přístavu, když jsem z něho vyplouval. Nejdřív jsem si myslel, že lovili tresky, jenže v téhle roční době to není zvykem…Nemohli vyplout na Baltské moře v takovém malém člunu. Určitě je spustili z velké lodě", míní rybář.

Migranti mají novou cestu, odjíždějí z Murmanska do Norska na kolech

Švédsko chce uzavřít Öresundský most  most

Švédská vláda připravuje legislativní návrh, který by jí umožnil z bezpečnostních důvodů dočasně zastavit silniční dopravu přes Öresundském mostě, který spojuje Švédsko s Dánskem. Zatím jde pouze o jeden z návrhů, jak chce Švédsko řešit rekordní počet žadatelů o azyl.

Dalším opatřením jsou kontroly osobních dokladů ve všech prostředcích veřejné dopravy směřujících do Švédska.

(rp,prvnizpravy.cz,dn.se,svd.se,svt.se,foto:arch.)