Svátek má: Michaela

Politika

Velikost textu:

Babiš obhajoval zrušení daňových paušálů živnostníkům

Babiš obhajoval zrušení daňových paušálů živnostníkům

V diskusním pořadu Partie obhajoval ministr financí Andrej Babiš plán zrušit paušály živnostníkům. Šéf hnutí ANO tvrdí, že jde o způsob pomoci rodinám s dětmi. 

Andrej Babiš, ministr financí a šéf hnutí ANO
18.květen 2014 - 13:32

Babiš tvrdí, že jde zatím pouze o předložený návrh a zatím nemá definitivní podobu.„My o tom chceme vést debatu v rámci živnostníků, s nimi. Je to k debatě. V rámci koalice jsme to také nediskutovali. Hlavní je, že chceme pomoci živnostníkům, které mají rodiny s dětmi. Chceme zvýhodnit ty živnostníky, kteří mají dvě tři děti a manželku doma a přišli o daňový odpočet."

Babiš upřesnil, že v návrhu je například možnost uplatnit daňovou slevu 24 000 Kč na živnostníkovu choť. Pokud má živnostník manželku, která nepracuj, dostanou zpátky výhodu, kterou zrušila vláda v roce 2012.

Osobní daňovou úlevu chce Babiš vrátit penzistům, kteří pracují. To by mělo platit od příštího roku. Babiš diskusním pořadu kritizoval zrušení plateb za pobyt v nemocnici. „Nemá to logiku, myslím si, že když je někdo v nemocnici by si měl zaplatit stravu, protože doma si ji taky platí. Naše hnutí je středopravé a jsme v koalici s levicovou ČSSD a museli jsme na zrušení poplatků přistoupit. My jsme nechtěli, ale ČSSD to tak postavila,“ prohlásil šéf ANO.

(aj,foto:arch.)