Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Klaus: Studenou válku nerozpoutalo Rusko, ale jiná země

Klaus: Studenou válku nerozpoutalo Rusko, ale jiná země

Nedomníval jsem se, že během svého života se ještě dočkám další etapy studené války., řekl Václav Klaus v rozhovoru pro ruskou nezávislou televizi Dožd.

Václav Klaus při rozhovoru v ruské TV
21.listopad 2014 - 23:03

"Patřím k lidem lidem, co si myslí, že studená válka nebyla na Ukrajině zorganizovaná Ruskem, ale ta studená válka byla zorganizovaná z jiné země,  musím říct jako člověk co prožil padesát  let v komunismu a je pro mě těžké tohle říct a bojím se že tragédie Ukrajiny je využitá jako začátek nových konfliktů mezi Západem a Východem," pokračoval Václav Klaus v rozhovoru.

Václav Klaus: Evropa otevřeně lže o Rusku

„Pokud to interpretuji jako vnitřní ukrajinskou záležitost, tak se mi zdá, že dialog by se měl vést na Ukrajině, jiná možnost není. To se nedá řešit v Moskvě, Washingtonu nebo Bruselu,“ podotknul Václav Klaus.

„Při takových rozhovorech nejde, aby jedna strana vyhrála deset nula, je potřeba najít kompromis – ať už to bude 5:5 nebo 6:4. Pokud ale všichni hledají řešení 10:0, pak na Ukrajině nikdy klid nebude,“ dodal.

Václav Klaus poskytnul rozhovor ruské nezávislé televizi Dožd při návštěvě Mosky, kde převzal cenu Jegora Gajdara, kterého považuje za jednoho z nejlepších ruských moderních ekonomů a za jednoho z nejliberálnějších ruských politiků

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)