Svátek má: Brigita

Byznys

Velikost textu:

Provozovatelé loterií upozorňují na šíření nelegálních on-line heren

Provozovatelé loterií upozorňují na šíření nelegálních on-line heren

Nelegální provoz on-line her představuje velká společenská rizika. Registrace hráčů probíhá pouze po internetu a tedy bez řádné kontroly totožnosti nebo věku.

Ilustrační foto
3.listopad 2014 - 15:40

Neexistují zde žádná účinná opatření k zamezení hry mladistvých, kontrola ze strany státního dozoru ani odvodové a daňové povinnosti, čímž dochází k daňovým únikům.

Většinu těchto problémů by měl řešit nový loterijní zákon, aktuálně je však legislativa v tomto odvětví zcela nedostatečná. Navíc nelegálů v návaznosti na rušení kamenných heren stále přibývá. Provozovatelé centrálních loterijních systémů, sdružení do organizace SPELOS, upozorňují, že státní rozpočet ročně přichází o miliardy korun.  „Opakovaně upozorňujeme Ministerstvo financí na to, že je nezbytné učinit patřičné kroky, vedoucí k zamezení dalšího neoprávněného provozu loterií na území České republiky,“ říká Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Nelegální hazard, jeho nebezpečí spočívá zejména v minimálních možnostech kontroly, tak na své klienty číhá všude – nejen v černých kamenných hernách, ale stále častěji v nebezpečném internetovém prostředí. A co víc, navzdory tomu, že je u nás stále protizákonný, najdeme reklamu na online hazard volně na internetu. Příkladem je například prezentace herního portálu winmasters.cz na stránkách bulvárního webu Extra.cz, který tak poskytuje reklamu nelegálnímu zahraničnímu provozovateli loterií.

„Dokud existují tradiční kamenné pobočky, herny a kasina, hráči nemají důvod vyhledávat tuto nebezpečnou alternativu a odcházet na internet. Ve chvíli, kdy stát likviduje legální byznys, což se u nás bohužel děje, hráče přímo posouvá k tomu, aby se přesunuli na internetový nelegální hazard,“ upozorňuje Petr Vrzáň a dodává: „S poptávkou samozřejmě roste i nabídka, proto pokud náměstek ministra financí Ondřej Závodský nepřestane s cílenou likvidací legálního segmentu podnikání, celý trh se aktivně přesune na internet nebo do černých heren.“

(red, prvnizpravy.cz, foto: arch.)Kurzy

1 $ USD 21.78  Kč
1 € EUR 25.67  Kč
1 £ GBP 28.72  Kč
1 CHF CHF 22.13  Kč
100 руб RUB 37.95  Kč

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV CME
103.2
ČEZ
458
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
975.3
FORTUNA
145
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
966
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PEGAS NONWOVENS
875
PHILIP MORRIS ČR
16351
O2 C.R.
262.5
UNIPETROL
347.3
VIG
643.2