Svátek má: Zlata

Zprávy

Velikost textu:

Kamil Varcoller: Neříkejte, že sbíráte praváky, je to hloupost!

Kamil Varcoller: Neříkejte, že sbíráte praváky, je to hloupost!

Kamil Varcoller je uznávaný fotograf a znalec přírody a mimochodem i houbař, který houby nejenom sbírá a fotografuje, ale také se v nich vyzná. Ovšem už léta  trpí, když slyší, že návštěvníci lesa sbírají nejčastěji praváky.

Není to kouzelný pohled? Avšak neříkejte, že je to pravák
3.září 2014 - 22:08

Valcollerova hláška

"Madam, a už jste někdy našla v lese leváka?", ptá se většinou Kamil Varcoller v tomto případě  nadšených houbařek, které se chlubí, že si z lesa odnášejí nejraději praváky.

Prvnízprávy.cz radí: Dívejte se do mapy a kreslete si do nich

"Nevím, proč mají sběratelé hub ve zvyku opakovat  takový nesmysl. Že, lidi sbírají praváky, slyšíte pořád i v televizních nebo v rozhlasových pořadech. Četl jsem dokonce v jednom časopise recept na omáčku z praváků. Že tyto houbaře  nenapadne, že říkají hloupost?" poznamenal pro Prvnízpravy.cz známý fotograf, houbař a milovník přírody Kamil  Varcoller.

Kamil Valcoller, který procestoval mnoho zemí a už se také  se svým fotoaparátem v Africe díval do namířené hlavně samopalu, v Česku  bojuje jen proti nesprávnému označování hub. Nakonec coby člen CTPRESS, což je Asociace publicistů a novinářů píšících o cestovním ruchu, už v této  osvětě zaznamenal nemalé úspěchy. 

(ps, Prvnízpravy.cz , foto: Kamil  Varcoller)