Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Hledáte zajímavou práci? Rakouský Saalfelden hledá poustevníka

Hledáte zajímavou práci? Rakouský Saalfelden hledá poustevníka

Rakouské město Saalfelden ve státě Salzburg hledá někoho, kdo by žil v nedaleké poustevně,  která byla postavena před více než 350 lety na  strmém skalnatém úbočí.

Ilustrační foto
14. ledna 2017 - 20:04

Podle zadání, které je na internetových stránkách farnosti, by měli být žadatelé finančně zabezpečení nebo by měli  mít druhé zaměstnání, poustevnictví je neplacené, poustevna je nevytápěná a bez tekoucí vody a je od listopadu do dubna neobyvatelná

Rakouská televize ÖRF citovala místního duchovního Aloise Mosera, že hledá "soběstačnou osobu, která je smířená sama se sebou a je  ochotná mluvit s lidmi".

Úspěšný kandidát by měl mít křesťanskou výchovu a být připraven přivítat poutníky navštěvující i místní poustevnu. Mnoho lidí navštěvuje poustevnu kvůli výhledu, aby se pomodlili  a pohovořili  o svých problémech.

Alois Moser  spolu se starostou  Saalfeldenu  Erichem Rohrmoserem  vyberou nového poustevníka. Vítězný kandidát bude vybrán spíše na základě osobnosti než „odborné praxe“.

Uzávěrka přihlášek je 15. března 2017. Každý, kdo má zájem stát se poustevníkem by měl poslat svůj životopis spolu s vysvětlujícím dopisem, proč chtějí tuto pozici, na  adresu místní farnosti.


Z historie
Kolem roku 1664 arcibiskupský úřad  v Salzburgu oficiálně schválil jeskyni s obrazem sv. Jiří jako poustevnu. Prvním poustevníkem, který zde pobýval 35 let, byl  bratr Thomas. Později zde pobývali další poustevníci a poustevna byla v průběhu doby postupně rozšířena a rekonstruována.

Poustevna již není výhradně místem křesťanského uctívání, ale i pro místní obyvatele a turisty je vyhledávanou destinací. Každým rokem 23.dubna se poustevna otevírá.

Poustevna je jedním z mála takových míst v Evropě, které do poslední době fungovalo. Poslední benediktinský mnich zde žil 12 let, ale po incidentu v roce 1970, kdy proti němu s brokovnicí zaútočil místní obyvatel, který zde žádal také o práci, se vrátil do rodného Štýrska. Od té doby je poustevna uzavřená.

(rp,prvnizpravy.cz,thelocal,foto:arch.)