Svátek má: Teodor

Politika

Velikost textu:

Jourová: Nikdy jsem nehovořila o grilování, ale o veřejném slyšení

Jourová: Nikdy jsem nehovořila o grilování, ale o veřejném slyšení

Bývalá ministryně Věra Jourová  na nedávném setkání s novináři vyjmenovala pár pro ní strašných slov. Mezi ně patří i tzv. grilování. "Nikdy jsem je nepoužila. Pro mne to bylo veřejné slyšení," odpověděla na otázku pro Prvnízpravy.cz. 

Věra Jourová na ministerstvu mezi českou vlajkou a vlajkou Evropské unie
5.říjen 2014 - 23:05

"Portforio, feminizace a nakonec i to grilování ...  to jsou strašná slova, která nerada používám nebo je dokonce  vůbec neříkám," odpověděla na otázku pro Prvnízpravy.cz, zda se neobává, že slovo grilování se u nás ujme i u podobných zkoušek jako jsou státnice nebo maturita. 

První říjnová neděle je pro bývalou ministryni velmi důležitým dnem. Do  21 hodin má totiž Věra Jourová čas na zodpovězení doplňujících otázek od europoslanců. Desítky dotazů dostala česká kandidátka na eurokomisařku ještě po jejím vystoupení před evropskými výbory, které proběhlo první říjnový den v Bruselu.

Kvůli širokému rozsahu svého portfolia nebo-li spektra čelila Věra Jourová dotazům europoslanců hned ze čtyř výborů najednou. Při veřejném slyšení  je ale na svoji stranu úplně nezískala.

Věra Jourová: Když jsem šla do práce, zvonily zvony

Rozhodnutí, jestli se stane eurokomisařkou, tak závisí právě i na  odpovědích na dodatečné dotazy. Těch se sešlo několik desítek.

Jak už víte Věra Jourová na ně musí reagovat do 21 hodiny neděle  5. října 2014  a  vypracovat odpovědi jí pomáhá i expertní tým, který je v Bruselu i v Praze. Jestli bude uspěsná, se zřejmě dozví do dvou poté.

Budiš ji útechou, že tyto úkoly nemá sama. Doplňující otázky dostali i další kandidáti na členy Evropské komise. 

(ps, Prvnízpravy.cz,  foto: Petr Skála)