Svátek má: Michaela

Politika

Velikost textu:

Němcová: Všichni jsme byli zmatení a Kalousek se smál

Němcová: Všichni jsme byli zmatení a Kalousek se smál

Podle Miroslavy Němcové Poslanecká sněmovna měla o výroku Miroslava Kalouska rozhodnout. To, že nakonec nepřijala žádné usnesení, kritizuje. Jednací řád navíc takovou situaci nezná. 

Miroslava Němcová, předsedkyně mandátového a imunitního výboru PSP ČR
26.září 2014 - 21:21
 
Poslanecká sněmovna má funkci nejenom zákonodárnou, ale taky kontrolní. Vy opravdu na tu kontrolní funkci chcete rezignovat? Vy ji nechcete mít? V duchu té komunistické mlátičky, která mluvila přede mnou, u které mi je úplně jedno, jestli byla, nebo nebyla na Václavském náměstí, protože to prostě byl komunistický fízl a jeho názory nemůžu brát vážně?“ Miroslav Kalousek ve sněmovně 17. června 2014.

Mandátový a imunitní výbor rozhodl, že se má Miroslav Kalousek  do konce října omluvit poslanci KSČM Zdeňkovi Ondráčkovi za to, že ho na sněmovním plénu nazval "komunistickým fízlem". Zatímco Ondráček rozhodnutí výboru uvítal, Kalousek se chce odvolat.

„Tak jako paní předsedkyně výboru byla knihkupkyně, tak on byl komunistický fízl. Prostě každý z nás jsme něco dělali. V tomto případě se jedná o definici, nikoli o urážku. Až dostanu usnesení, v kterém toto bude napsáno, tak se odvolám k Poslanecké sněmovně,“ řekl Kalousek

To je vrchol, Kalousek se musí omluvit gaunerovi, který mlátil lidi

Kalousek se neomluví

„Zmateni jsme byli všichni hned poté, co ta sněmovna zmatek způsobila svým nerozhodnutím. Precedentní případ neexistoval, kterého bychom se mohli chytit. Požádala jsem proto o stanovisko legislativní odbor sněmovny, který mi ho odpoledne vypracoval. Z toho stanoviska vyplývá, že se Miroslav Kalousek omlouvat nemusí, protože sněmovna tuto věc nevrátila mandátovému a imunitnímu výboru, uzavřela tu věc a to stanovisko mandátového a imunitního výboru nenabývá právní moci.  Rozhodnutí mandátového a imunitního výboru nenabylo právní moci, protože se Miroslav Kalousek odvolal a sněmovna nezrušila to rozhodnutí výboru,“ vysvětlovala v Interwiev ČT24 Miroslava Němcová,  předsedkyně mandátového a imunitního výboru PSP ČR.

„Sněmovna nevyužila jednu ze tří možností, které jí dává zákon a tudíž se pan Kalousek omlouvat nemusí,“ dodala Miroslava Němcová z ODS.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)