Svátek má: Michaela

Politika

Velikost textu:

USA se obávají, že Asad poskytne Kurdům autonomii

USA se obávají, že Asad poskytne Kurdům autonomii

O vyústění syrského konfliktu hovoří odborníci celého světa. Ovšem jedním ze zvratů v této válce může být představa ruských analytiků. Že Bašár Asad navrhne Kurdům rozsáhlu autonomii.

Kurdské bojovnice
9.prosinec 2015 - 18:00

V listopadu převedly Spojené státy na leteckou základnu Incirlik v jižním Turecku 13 útočných letadel A-10,  šest stíhaček F-15C, 12 tankovacích letadel a KC-135 a 11 bojové dronů Predator. Očekává se také dalších šest letadel F-15E.

Zároveň se Američané připravují na otevření letecké základny na území El Hasaka, tedy v syrském Kurdistánu.

Nynější vztahy mezi Turky a Američany jsou poměrně složité a lavírování USA mezi Tureckem a Kurdistánem už trvá dlouhou dobu, uvedl náměstek ředitele Ústavu politické a vojenské analýzy Alexandr Chramčichin v rozhovoru pro ruský list Svobodnaja Pressa.

Nová turecká válka proti Kurdům!

Ve stejné době se Američané přiklání stále více ke Kurdistánu, protože se USA velmi obávají, že syrský prezident Bašár Asad  navrhne syrským Kurdům vysoký stupeň autonomie, a ti by pak mohli zcela přejít na jeho stranu.

„Nyní mají dlouhé vztahy „studeného míru“, a to na základě společného nepřítele. Ale pokud náhle Asad poskytne autonomii (o níž Američané neustále jen mluví) a Kurdové k němu přejdou, pak je jasné, že se Spojené státy nebudou moci vykroutit a vysvětlovat, že to je co? Špatná věc?" zdůraznil analytik.

(kou, prvnizpravy.cz, svpressa.ru, foto: arch.)