Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Porošenko nechtěl po tiskovce podat ruku Merkelové (VIDEO)

Porošenko  nechtěl po tiskovce podat ruku Merkelové  (VIDEO)

Po společné tiskové konferenci prezident Ukrajiny Petro Porošenko zapomněl na protokol a chystal se odejít, aniž by si potřásl rukou s německou kancléřkou. Angela Merkelová musela dohnat odcházejícího Porošenka.

Porošenko odchází, Merkelová ho dobíhá
3.únor 2016 - 18:00

Kancléřka musela zastavit odcházejícího ukrajinského prezidenta, aby fotografové mohli dělat fotky z protokolárního podání ruky před vlajkami.V pondělí proběhla v Berlíně schůzka mezi Angelou Merkelovou a Petrem Porošenkem. Na tiskové konferenci prohlásil Porošenko, že Rusko a a jeho "loutky" na východě Ukrajiny jsou v roli agresorů

Sankce uvalené na Moskvu by proto měly zůstat v platnosti až do doby než se Rusko stáhne z Ukrajiny a naplní se  obsah mírových dohod z Minska, uvedl Porošenko.

"Předčasné zrušení sankcí by agresory povzbudilo pouze k dalším projevům nepřátelství," řekl Porošenko podle tiskové agentury UNIAN.

"Pro Rusko je Donbas prostředkem na destabilizaci Ukrajiny," poznamenal Porošenko.

Petro Porošenko opět míří do Berlína "na kobereček"

Angela Merkel podle tiskové agentury DPA zdůraznila, že příměří mezi ukrajinskými silami a proruskými separatisty je předpokladem pro realizaci obsahu mírových dohod z Minska z února 2015.

Podle slov šéfky německé spolkové vlády by bylo pro všechny zúčastněné strany dobré, pokud by došlo k realizaci dohod z Minska v praxi a vytvořily by se tak podmínky pro možné zrušení sankcí.

(rp,prvnizpravy.cz,youtube)