Svátek má: Sabina

Politika

Velikost textu:

Hašek: Byl to jeden z nejlepších projevů Miloše Zemana

Hašek: Byl to jeden z nejlepších projevů Miloše Zemana

Letošní vánoční poselství považuji za jeden z nejlepších prezidentských projevů Miloše Zemana. Ukázal nadhled, zklamal všechny ty, kteří si škodolibě slibovali okopávání kotníků premiérovi a vládě.

Miloš Zeman při vánočním projevu
26.prosinec 2015 - 17:01

Nešířil "blbou náladu" ani konvičkovsky nestrašil, nýbrž otevřeně popsal úspěchy i neúspěchy roku 2015 a společné výzvy příštího roku pro naši zemi a nás všechny. Komentoval vánoční projev prezidenta republiky Michal Hašek, předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje.

Martin Kupka (ODS): Zeman je prezidentem současné socialistické vlády

Poselství prezidenta Zemana ničím nepřekvapilo, jen místy nebylo tolik vánoční, jako předvolební. Zahrál na všechny struny, na které zahrát mohl. Znovu potvrdil, že je prezidentem levicovým a přes občasné škádlení prezidentem současné socialistické vlády. Úkolem občanské pravice bude uspět nejen v parlamentních volbách, ale také najít kandidáta, který by na Pražský hrad přinesl racionálnější ekonomický pohled a více spojoval, než rozděloval. V ekonomických otázkách s prezidentem souhlasím jen v tom, že se lidem daří lépe. Není to ale výsledek současné levicové vlády. Přál bych si také, aby platilo, že se musí lidem vyplatit pracovat, levicové recepty to ale nezajistí. To bohužel vidíme.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana

Bohuslav Sobotka: Pokud jde o uprchlickou krizi, prezident ničím nepřekvapil

Vítám, že se první část prezidentova projevu nesla v pozitivním duchu a že ocenil dobré výsledky země a vlády: rychlý hospodářský růst, pokles nezaměstnanosti a zvyšující se platy.

Pokud jde o uprchlickou krizi, prezident ničím nepřekvapil. Zůstal u svých předsudků a svého obvyklého zjednodušování. Svět a náš život jsou ale složitější, než nám dnes bylo vylíčeno z Lán.

Vojtěch Filip (KSČM): Prezidentovi nelze upřít kontinuity a tvrdošíjnost v prosazování svých názorů

Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana je odrazem jeho názorů, které jsou všeobecně známy, a je neoddiskutovatelným právem prezidenta, sdělit je občanům. Můžeme s nimi více, či méně souhlasit. Rozhodně však prezidentovi nelze upřít kontinuitu a tvrdošíjnost při jejich prosazování, i když pochvala vlády je dle mého názoru značně nadnesená.

Babiš: Vánoční projev působil pozitivně, těší mě podpora kroků, které děláme

Ačkoli nemohl vidět prezidentský Vánoční projev v přímém přenosu, hodnotí jej ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš pozitivně.

“Jsem s rodinou na cestě do Rakouska, ale samozřejmě, že jsem si ho nechal poslat alespoň jako text. Projev pana prezidenta hodnotím jako velmi dobrý. Těší mě, že podporuje kroky české vlády, pozitivně vnímá hospodářský růst, zlepšení životní úrovně, nízkou nezaměstnanost i naši proinvestiční politiku. Přirovnání ke svěrací kazajce nasazené předchozími vládami je trefné. Velmi pozitivně vnímám i to, že stojí za zákony, které mají vybrat více daní a narovnat podnikatelské prostředí. Snad jen jeho skandinávská vize mi úplně nesedí, hnutí ANO daně zvyšovat nechce. Celkově na mě ale projev působí pozitivně, státnicky a ve větách jako "skončila blbá nálada" vidím i pokus o spojení českého národa, ne jeho rozdělování, jak se v minulosti občas stávalo,” uvedl na adresu prezidenta Babiš.

Podobně hodnotí projev i jeho kolegové poslanci za hnutí ANO.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)