Svátek má: Radek

Byznys

Velikost textu:

Pardubický výrobce sušeného masa dosáhl obratu 30 milionů korun

Pardubický výrobce sušeného masa dosáhl obratu 30 milionů korun

Českému výrobci sušeného masa, pardubické společnosti Fine Gusto Nature, se daří na domácím trhu i ve světě.

Ilustrační foto
6. února 2019 - 10:45
(Komerční sdělení)

V roce 2018 firma dosáhla obratu téměř 30 milionů korun, což značí meziroční nárůst o přibližně 20 procent. Zakladatelé firmy také rozšířili sortiment výrobků a založili další dvě potravinářské společnosti zabývající se zdravou stravou.

Minulý rok byl pro pardubickou společnost založenou Davidem Novákem a Pavlem Doležalem přelomový. Firma investovala do automatizované výroby a také navázala nová obchodní partnerství. „Začali jsme nově spolupracovat například s obchodním řetězcem Kaufland, který je pro nás jedním z nejsilnějších partnerů v České republice,“ říká David Novák, jednatel a zakladatel společnosti.


Jerky, neboli sušené maso, je pro české zákazníky stále atraktivnější. Svědčí o tom i vznik dalších subjektů, které se zabývají výrobou sušeného masa na různé úrovni a v různém rozsahu. Pardubická firma, která je v současné době největším tuzemským producentem jerky, na konkurenci reaguje i rozšířením portfolia o další novinky. Aktuálně uvedla na trh   sušené hovězí maso biltong, jehož receptura pochází z Jižní Afriky, nebo drcené hovězí a krůtí sušené maso.

„Drcené sušené maso je velmi kvalitní surovinou, která obsahuje vysoce stravitelné živočišné bílkoviny, vitamíny a minerály, které zvyšují nutriční hodnoty. Má také rozmanité použití například v pečivu, slaných musli tyčinkách, instantních polévkách a podobně,“ dodává Pavel Doležal. Společníci se snaží prosadit i v dalších oblastech a založili dvě potravinářské společnosti zaměřené na zdravou stravu – VegUp a VegSnack. Firma VegUp vyrábí naklíčená sušená semínka a VegSnack produkuje zdravé luštěninové krekry a snacky. Podle Davida Nováka podobné výrobky zatím v české republice nikdo nevyrábí.

(red,prvnizpravy.cz,foto:Fine Gusto)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
81
CEZ
548.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
842
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
948.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
776
PHILIP MORRIS CR
14500
O2 C.R.
248
UNIPETROL
382.5
VIG
563